W muzeum konserwują meble

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęło realizację zadania ?Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim?.
W ramach projektu planowane jest przeprowadzenie gruntownej renowacji 9 obiektów z Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego: 8-częściowego kompletu mebli salonikowych w stylu Ludwika XVI oraz kanapy w stylu biedermeieru wiedeńskiego.
Wytypowane do konserwacji muzealia stanowią ważną część składową planowanych wystaw stałych w wysokiej klasy zabytku, jakim jest Pałac Wielopolskich (oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego). Konserwacja zbiorów jest niezbędna, by móc zaprezentować we właściwy sposób pałacowe wnętrza.


Projekt obejmuje również realizację krótkiego filmu dokumentującego prace konserwatorskie oraz plansz, które będą prezentowały stan obiektów przed i po konserwacji.
Zadanie ?Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim? jest dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wspieranie działań muzealnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *