W muzeum konserwują meble

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęło realizację zadania „Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim”.
W ramach projektu planowane jest przeprowadzenie gruntownej renowacji 9 obiektów z Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego: 8-częściowego kompletu mebli salonikowych w stylu Ludwika XVI oraz kanapy w stylu biedermeieru wiedeńskiego.
Wytypowane do konserwacji muzealia stanowią ważną część składową planowanych wystaw stałych w wysokiej klasy zabytku, jakim jest Pałac Wielopolskich (oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego). Konserwacja zbiorów jest niezbędna, by móc zaprezentować we właściwy sposób pałacowe wnętrza.


Projekt obejmuje również realizację krótkiego filmu dokumentującego prace konserwatorskie oraz plansz, które będą prezentowały stan obiektów przed i po konserwacji.
Zadanie „Konserwacja mebli ze zbiorów Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim” jest dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wspieranie działań muzealnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *