Srebro juniorów, młodsi powalczą o złoto. Aleksander Ozga najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek!

Zapadły ostateczne decyzje, dotyczące rozgrywek ligowych w piłce wodnej.
Zakończono sezon w Ekstraklasie i 1 Lidze, uznając aktualną kolejność w tabeli za ostateczną klasyfikację. Zakończono również rozgrywki juniorów, w których podjęto decyzję o uznaniu aktualnej kolejności za ostateczną klasyfikację. Zakończono ponadto etap kwalifikacyjny rozgrywek juniorów młodszych. W tym wypadku podjęto decyzję o zakończeniu fazy kwalifikacyjnej i o zmianie systemu kwalifikacji. Przyjęto bowiem, że do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowały się po 2 najlepsze drużyny z grup po pierwszej rundzie rozgrywek, a więc z grupy A KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Neptun Łódź, z grupy B Alfa Gorzów Wielkopolski i WTS Polonia Bytom, a z grupy C Pałac Młodzieży Warszawa i Pałac II Młodzieży Warszawa.
Podjęto decyzję o przyznaniu tytułu mistrza Polski oraz medali w rozgrywkach seniorów i juniorów.

I tak, w mistrzostwach Polski seniorów, a więc w Ekstraklasie złoty medal przypadł ekipie WTS Polonia Bytom, srebrny ŁSTW Łódź, a brązowy Alfie Gorzów Wielkopolski. Czwarte miejsce wywalczyło Waterpolo Poznań, piąte nasz KSZO, a szóste Arkonia Szczecin. Najskuteczniejszym strzelcem ekstraklasowych rozgrywek, z 34 trafieniami na koncie, został ostrowczanin Aleksander Ozga. 
W rozgrywkach I ligi triumfował AZS Uniwersytet Warszawa przed ŁSTW Politechniką Łódzką i Neptunem AZS Uniwersytetem Łódzkim.

Z kolei w rozgrywkach mistrzostw Polski juniorów złoto przypadło Alfie Gorzów Wielkopolski, srebro KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a brąz Pałacowi Młodzieży Warszawa. Olek Ozga zdobył w tych rozgrywkach 54 bramek i podobnie jak w rozgrywkach Ekstraklasy został najskuteczniejszym strzelcem.
Nasi waterpoliści trenują obecnie na otwartych basenach. Nie wiadomo jednak w jakim terminie rozegrana zostanie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a więc mistrzostwa Polski juniorów młodszych, w których KSZO celuje w złoto. Wszyscy spodziewają się, że jednak w październiku rozgrywki rozpoczną się we wszystkich grupach wiekowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *