Trzydzieści lat oczekiwana

Na przedwyborczym spotkaniu, na drodze krajowej nr 9 na wysokości ?Panoramy? minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział podpisanie w środę umowy z wykonawcą V etapu ulicy Zagłoby w trybie ?Zaprojektuj i zbuduj?.

Od około sześciu lat ostatni odcinek drogi, kończący tzw. małą obwodnicę Ostrowca, nie miał szczęścia do pieniędzy, których brakowało. Wartość nowej drogi to ponad 52 mln zł. Niezbędne 5,5 mln zł, bo tyle brakowało w końcowej fazie, znaleziono w ostatniej chwili, dopiero po interwencji posła Andrzeja Kryja i senatora Jarosława Rusieckiego.

 

W sumie od ponad trzydziestu lat trwa budowa małej obwodnicy Ostrowca. Zaczynali samorządowcy jak prezydent Lech Janiszewski, Zdzisław Kałamaga oraz dyrektor PKS Marian Osuch. Kolejne etapy realizowali także samorządowcy ? koleni prezydenci i wiceprezydenci, w tym Jarosław Wilczyński i Jarosław Górczyński. Jeśli nic złego się nie wydarzy, to za trzy lata – oczekiwana i niezbędna droga – zostanie wreszcie dokończona.

Ministrowi towarzyszyli: wojewoda Zbigniew Koniusz, poseł Agata Wojtyszek, poseł Andrzej Kryj, senator Jarosław Rusiecki, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA Krzysztof Strzelczyk.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Trzydzieści lat oczekiwana

  • 8 lipca 2020 at 10:16
    Permalink

    kolejny bardzo dziwny termin przekazania czegokolwiek przez obecnie rządzących…
    życzmy sobie wszyscy żeby wybory odbywały się kilka razy w roku

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *