11 lipca o godz. 17 KSZO zagra z Wisłą Sandomierz w Okręgowym Pucharze Polski. Mecz bez udziału kibiców!

W związku z ograniczeniami w czasie epidemii koronawirusa, nareszcie poznaliśmy zasady organizacji meczów w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim w sezonie 2019/2020. Spieszmy z informacją, że półfinałowego mecz KSZO z Wisłą Sandomierz w Ostrowcu, zaplanowanego na sobotę, 11 lipca o godz. 17, ostrowieccy kibice nie będą mogli obejrzeć.
Udział w meczu weźmie minimalna liczba osób niezbędnych do jego organizacji oraz zachowania pomiędzy nimi bezpiecznego dystansu. Po prostu mecze Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN odbywają się bez udziału publiczności do odwołania. Wszystkie osoby znajdujące się na stadionie zobowiązane są do przestrzegania przepisów prawa powszechnego, dotyczącego przestrzegania reżimu higienicznego, w szczególności zobowiązane są do zakrywania ust i nosa. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są jedynie zawodnicy uczestniczący w grze, trener udzielający wskazówek oraz sędziowie w trakcie zawodów i rozgrzewki. Wszystkie pozostałe osoby znajdujące się na terenie organizowanych zawodów muszą przestrzegać przepisów w zakresie zakrywania ust i nosa (w tym zawodnicy rezerwowi i inne osoby przebywające na ławce rezerwowych).
W trakcie meczu na stadionie mogą przebywać jedynie osoby niezbędne dla prawidłowej organizacji zawodów, w tym zawodnicy, sztaby trenerskie, sędziowie, niezbędni przedstawiciele klubów piłkarskich, przedstawiciele mediów (prasa ? do 10 osób, foto ? do 10 osób), służby medyczne, policja, straż pożarna, koordynator ds. bezpieczeństwa, pracownicy służby porządkowej oraz przedstawiciele podmiotów organizujących rozgrywki. Pracownicy służby porządkowej też zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz rękawiczek. Organizator rozgrywek upoważniony jest do kontrolowania prawidłowej organizacji zawodów (w tym do kontroli list osób uprawnionych do przebywania na obiekcie) i jest upoważniony do podejmowania decyzji odnośnie obecności poszczególnych osób na stadionie.
Klub ? gospodarz jest zobowiązany do zabezpieczenia stadionu przed nieuprawnionym wejściem publiczności oraz jakichkolwiek osób postronnych na jego teren, a także zapewnienia obecności kierownika ds. bezpieczeństwa oraz spikera podczas obecności drużyn na stadionie.
Pojazdy drużyny przeciwnej powinny być odpowiednio zdezynfekowane przed ich użytkowaniem.
Zespoły nie powinny przyjeżdżać w tym samym momencie, a w odstępach co najmniej 15 minutowych. Drużyny i poszczególni członkowie klubów powinny unikać wychodzenia na pole gry aż do rozpoczęcia oficjalnej rozgrzewki przedmeczowej. W zależności od infrastruktury stadionu dopuszcza się wydzielenie pomieszczeń szatni w różnych oddalonych od siebie częściach obiektu.
Rekomendowane jest wykorzystanie wolnych pomieszczeń obiektu w celu wykorzystania jako dodatkowe szatnie lub pomieszczenia dla sztabu szkoleniowego ? w celu zmniejszenia ilości osób przebywających jednocześnie w jednym pomieszczeniu na niewielkiej przestrzeni. Rekomendowane jest korzystanie z szatni w kolejności i stosownych odstępach czasowych – w pierwszej kolejności skład początkowy, potem zawodnicy rezerwowi. Szatnie powinny być regularnie wietrzone, zaś wejścia do nich powinny wymagać jak najrzadszego używania klamek.
Podczas każdego z meczów należy dopasować czas rozgrzewki do warunków atmosferycznych. Wychodzenie zespołów i sędziów na rozgrzewkę ma odbywać się odrębnie. Sędzia asystent z kolei ma przeprowadzić kontrolę sprzętu zespołu przed wyjściem na płytę boiska i zadbać o maksymalnie możliwe odstępy między zawodnikami podczas wyjścia na płytę boiska. Sędzia zarządzi także kontrolę wychodzenia zespołów na płytę boiska, bez eskorty, bez maskotek, bez zdjęć zespołu, bez ceremonii otwarcia z udziałem jakichkolwiek dodatkowych osób, bez uścisku dłoni, bez przekazania proporców, bez wspólnego ustawiania zespołów. Na przerwę w meczu zawodnicy powinni schodzić odrębnie ? najpierw goście, potem gospodarze. Klub zobowiązany jest wyznaczyć osobę do przeprowadzania dezynfekcji rąk zawodników i sędziów schodzących z płyty boiska do szatni ? analogicznie przed wejściem na murawę na drugą połowę. Zawodnicy obydwu drużyn nie powinni spotkać się podczas opuszczania stadionu. Wyjście z szatni obydwu drużyn powinno odbywać się w odrębnym czasie, zawodnicy obydwu drużyn nie powinni spotykać się podczas opuszczania szatni i przechodzenia do autokaru.
Pół godziny przed każdym z meczów odbywać się spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyć będą kierownicy obydwu zespołów oraz sędzia, który zobowiązany jest do przeprowadzenia spotkania według uproszczonej procedury.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *