Piłkarski galimatias z terminami meczów sparingowych i pucharowych. Początek sezonu 1/2 sierpnia

Rozgrywanie meczów sparingowych przez naszych piłkarzy w okresie przygotowań do sezonu jest uzależnione od terminów meczów pucharowych.Kibice dopytują nas, czy Wieczysta Kraków w składzie ze Słowomirem Peszko, Adrianem Frańczakiem, Bartłomiejem Smuczyńskim przyjedzie do Ostrowca, czy też nie, a my nie możemy w tej kwestii udzielić jednoznacznej odpowiedzi? Dlaczego?

Jak się dowiedzieliśmy, wszystko uzależnione jest od wyników i terminów spotkań pucharowych. Nie odbył się jeszcze mecz ćwierćfinałowy GKS Rudki ? Korona II Kielce, zaplanowany na 11 lipca. Tymczasem Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej postanowił, że jeśli w finale spotkają się dwaj trzecioligowcy, to finał rozegrany zostanie 18 lipca, a jeśli trzecioligowiec z czwartoligowcem, to 25 lipca.

Terminy te możemy więc uwzględniać jedynie pod warunkiem, że 11 lub 12 lipca (termin wciąż do ustalenia) pokonamy na własnym terenie Wisłę Sandomierz. Jeśli mecz ćwierćfinałowy GKS Rudki ? Korona II rozegrany zostanie 11 lipca, to czy do 18 lipca piłkarze Końskich i zwycięzca tego meczu zdążą z rozegraniem spotkania półfinałowego? Chyba tak, bo ŚZPN termin tego meczu wyznaczył na 14 lipca?

Jeśli pokonamy Wisłę Sandomierz w półfinale, a w drugim półfinale Korona II okaże się lepsza od zespołu z Końskich, to finał odbędzie się 18 lipca. W tym dniu zaplanowany został sparing z Wieczystą Kraków, który w takich okolicznościach nie odbędzie się. Jeśli jednak drużyna Końskich pokona rezerwy Korony, to finał Okręgowego Pucharu Polski rozegrany zostanie 25 lipca i Wieczysta wówczas zagości w Ostrowcu. Nie odbędzie się natomiast zaplanowany na 25 lipca sparing w Krakowie z drugoligowym już Hutnikiem.

Jest jeszcze jedna możliwość, że terminy ŚZPN zostaną zmienione w porozumieniu z zainteresowanymi zespołami i wtedy nie omieszkamy o tym poinformować na gorąco na naszym portalu internetowym. Ma to miejsce w przypadku meczu półfinałowego OPP z Wisłą Sandomierz, który rozegrany zostanie nie w niedzielę, tak jak w terminarzu ŚZPN, a w sobotę, 11 lipca o godz. 17.

ŚZPN chce, aby sezon 2020/2021 w III lidze grupie IV rozpoczął się w pierwszy weekend sierpnia, a mecze inaugurujące rozgrywki rozgrywane były 1 i 2 sierpnia. Jeśli żaden z naszych zespołów nie spadnie do III ligi, to w trzecioligowych rozgrywkach w grupie IV rywalizowało będzie 20 drużyn.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *