Startuje kino w plenerze

W sobotę i niedzielę na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury zainicjuje swą działalność kino plenerowe, którego organizatorem jest MCK.
Filmy będzie można oglądać o godz. 16.30 i 19. O wcześniejszej porze będzie zawsze propozycja dla młodego widza.
?Corgi – psiak królowej?

Nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej, mieszka w Pałacu Buckingham, pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności psiak traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska.  Otoczony przez gromadę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo warczeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, psiak odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafi ą wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.
?The Queen?s Corgi?, reżyseria: Ben Stassen, animowany/ komedia, 92 minuty, prod. Belgia, dystrybucja: Monolith (11.07.2020 r. godz. 16.30)
?Heavy trip?


Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną rozrywką i jednocześnie największą pasją jest śpiewanie w metalowej kapeli Impaled Rectum. Choć zespół istnieje od 12 lat, nigdy nie udało im się zagrać koncertu. Pewnego dnia chłopaki spotykają dyrektora wielkiego norweskiego festiwalu muzyki metalowej. Podejmują decyzję – teraz albo nigdy. Porywają perkusistę ze szpitala dla umysłowo chorych, kradną furgonetkę, trumnę z ciałem i wyruszają na podbój Norwegii.
?Hevi reissu?, reżyseria: Juuso Laatio, Jukka Vidgren, obsada: Johannes Holopainen, Minka Kuustonen, Ville Tiihonen, komedia muzyczna, czas trwania: 92 minuty, Finlandia/ Norwegia, prod. Mayfly (11.07.2020 r. godz. 19.00)
?Paskudy. Uglydolls?

Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie Paskudowo. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym, by być wspaniałym?! Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom? No raczej, bo przecież ?Paskudne jest życie”.

Ugly Dolls?, reżyseria: Kelly Asbury, animowany, czas trwania: 87 minut, prod. Chiny/Kanada, dystrybucja: Monolith (12.07.2020 r. godz. 16.30)
?Za jakie grzechy dobry Boże??

O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?
?Qu?est-ce qu?on a fait au Bon Dieu??, reżyseria: Philippe de Chauveron, obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, komedia, 97 minut, prod. Francja, dystrybucja: Gutek Film (12.07.2020 r. godz. 19.00)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *