Zamiast jagód najadła się strachu

W dniu 11 lipca 2020 r., 73-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego weszła sama do lasu, znajdującego się na terenie obrzeży miasta, aby nazbierać jagód.

Po pewnym czasie zorientowała się, że nie jest w stanie odnaleźć drogi powrotnej. Przerażona zadzwoniła na numer alarmowy.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast zostali skierowani ostrowieccy stróże prawa ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po około 30 minutach wspólne działania dzielnicowych i policjantów z ogniwa patrolowo- interwencyjnego pozwoliły zagubionej seniorce przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz megafonu wskazać drogę do wyjścia.

73-latka cała i zdrowa wróciła do domu.

-Udając się do lasu powiadom bliskich, w jakiej okolicy będziesz przebywać ?przypomina aspirant E. Wrzesień. Określ ramy czasowe swego powrotu.  Staraj się, aby podczas leśnej wyprawy towarzyszył ci ktoś znajomy, unikaj samotnych wędrówek. Weź ze sobą elementy odblaskowe, dzięki którym w czasie zmiennej aury lub zapadającego zmroku będziesz widoczny. Jeśli towarzyszą ci dzieci lub osoby starsze, schorowane nie trać ich z pola widzenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się dla nich tragicznie. Znajdź element charakterystyczny na danym terenie, który ułatwi tobie odnalezienie drogi powrotnej. Zabierz ze sobą telefon. Nawiązanie kontaktu telefonicznego umożliwia niezwłoczne podjęcie skutecznych działań w sytuacji zagubienia się w lesie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *