Amator cudzych rowerów ujęty

W minionym tygodniu do przejeżdżającego ulicą Armii Krajowej w Ostrowcu Świętokrzyskim patrolu interwencyjnego Straży Miejskiej podbiegł zdenerwowany mężczyzna, który oświadczył, iż właśnie ktoś ukradł mu rower. Opowiedział, iż będąc w swoim mieszkaniu spojrzał przez okno i zauważył, jak nieznany mężczyzna odjeżdża spod bloku jego rowerem.

– Zdziwienie jego było tym większe, iż rower o którym mowa był zabezpieczony w zamykanej na kłódkę piwnicy- relacjonują miejscy strażnicy. Zbiegając na dół ujawnił, iż wejście do piwnicy jest otwarte, kłódka zerwana i nie ma śladu roweru.

Strażnicy miejscy podjęli interwencję i rozpoczęli działania początkowo bezskutecznie na osiedlu Pułanki, ulicy Siennieńskiej, Alei Jana Pawła II. Dopiero przy pasażu handlowym na osiedlu Słonecznym udało się zauważyć mężczyznę jadącego białym rowerem.

– Zgłaszający nie kryjąc radości wykrzyczał, że to właśnie jego rower- mówi z-ca komendanta Straży Miejskiej Marcin Gruszka. Ujęcie tego amatora cudzej własności było już tylko kwestią czasu. Do zatrzymania przemieszczającego się rowerzysty doszło już po chwili. Na miejsce wezwano policję, której przekazano ujętego 32 letniego mężczyznę, który odpowie przed sądem za dokonanie kradzieży z włamaniem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *