Historia pewnej rodziny

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład dra inż. Krzysztofa Fornalskiego pt. „Historia pewnej rodziny”.
Skąd pochodzi znana i szanowana na Ziemi Ostrowieckiej, zwłaszcza w Kunowie i okolicach, rodzina Fornalskich? Kiedy pojawiła się w naszych stronach? Jacy byli jej najwybitniejsi przedstawicieli i czym się zasłużyli dla kraju i regionu? Jakie pamiątki po sobie pozostawili?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszycie Państwo podczas popularnonaukowej prelekcji z ust samego przedstawiciela rodziny dra inż. Krzysztofa Wojciecha Fornalskiego, z wykształcenia fizyka, a z zamiłowania genealoga.
Spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek 24 lipca w sali konferencyjnej ODS „Malwa” na os. Stawki 45. Początek spotkania: godz. 17.00. Wstęp wolny.
Wykład jest realizowany w ramach projektu „Siła historii” współfinansowanego ze środków współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *