Prosto z sądu. Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

W dniu 22 lipca 2020 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec 21-letniego ostrowczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 20-latka.

-W minioną niedzielę, kwadrans przed godz. 11, dyżurny ostrowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu zwłok mężczyzny ?informuje aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z relacji świadka wynikało, że odkrycia dokonał przypadkowo będąc na spacerze na nieużytkach znajdujących się pomiędzy ulicą Polną a Denkowską w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Zebrane przez śledczych ślady wskazywały, że do śmierci znalezionego 20-letniego ostrowczanina najprawdopodobniej ktoś się przyczynił. Ostrowieccy kryminalni od razu przystąpili do działań i wykonywali szereg czynności, które jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat.

Zebrany przez stróżów prawa materiał dowodowy został przekazany prokuratorowi. Ostatecznie dniu 21 lipca 2020 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim przedstawił zarzut zabójstwa 21-latkowi. W dniu 22 lipca 2020 r. sąd przychylił się do wniosku prokuratora, stosując wobec młodego ostrowczanina najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zabójstwo grozi mężczyźnie kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *