Trener Tomasz Radowiecki: Zagramy w dwóch turniejach

Dziś, 10 sierpnia o godz. 18, do zajęć przygotowawczych do nowego sezonu powrócą piłkarze ręczni KSZO. Najwyraźniej pozazdrościli piłkarzom wygranej w sobotę, bo zajęcia rozpoczną od gry w piłkę nożną, ale przede wszystkim od testów biegowych. Wzorem innych naszych zespołów ligowych do rozgrywek przygotowywać się będą na własnych obiektach.
-29 sierpnia kibice ujrzą nas w ostrowieckiej hali w turnieju z udziałem zespołów z Końskich i Radomia ? mówi trener, Tomasz Radowiecki. -Tydzień wcześniej nasz zespół zagra na turnieju w Końskich z udziałem gospodarzy, AZS AWF Biała Podlaska i Anilany Łódź. Dopinamy szczegółowy plan sparingów. Wiemy już, że jednym z rywali będzie zespół z Warszawy. Niewykluczone, że w czasie przygotowań rozegraną zostaną spotkania regionalnego Pucharu Polski, ale o tym zdecydują władze związkowe. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w ekipie ?Wojowników? dojdzie do zmian kadrowych.
– Cieszę się, że pozyskaliśmy doświadczonego Wiktora Jędrzejewskiego, 33-letniego obrotowego, który z Adrianem Wojskim powinni na tej pozycji stworzyć silny punkt drużyny ? mówi Tomasz Radowiecki. -Szkoda, że do zamojskiej Padwy odszedł odkryty przez nas Ali Mehdizadeh, ale na decyzję Persa nie mieliśmy jakiegokolwiek wpływu. Szybko jednak zareagowaliśmy i jego miejsce na prawym rozegraniu zajmie 23-letni Michał Grabowski, który jest kolejnym, nowym graczem zespołu. To wychowanek VIVE Kielce, który ostatnio występował w zespole SPR Tarnów. Do naszej drużyny zdecydował się również powrócić Damian Falasa, 22-letni rozgrywający. Tego zawodnika nie trzeba przedstawić ostrowieckim fanom handballu, bo przecież grał w naszej drużynie. Stawiamy także na naszych wychowanków, których dokooptowaliśmy do szerokiej kadry.
W dzisiejszym treningu wezmą udział: Michał Grabowski, Sebastian Włoskiewicz, Wiktor Jędrzejewski, Bartosz Kogutowicz, Adrian Wojkowski, Kasper Kijewski, Damian Falasa, Michał Piątkowski, Paweł Kowalczyk, Maciej Jeżyna, Maciej Cukierski, Rafał Jagiełło, Filip Chmielewski, Maciej Dwojak, Kacper Granat, Bartłomiej Sieniek, Jakub Kasprowicz, Jakub Dzik, Wiktor Kłonica.
Z KSZO rozstali się Grzegorz Hubka, Michał Włodarski, Hubert Skuciński i Mikołaj Baran, a Sebastian Pawlik został wypożyczony do zespołu ze Zwolenia.
Piłkarze ręczni KSZO w 44-zespołowej I lidze występowali będą w grupie D wraz z takimi zespołami, jak: MTS Chrzanów, A ZS UJK Kielce, NLO SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie, Olimpia Medex Piekary Śląskie, ORLEN UpStream Czuwaj Przemyśl, Wisła Sandomierz, Zagłębie Sosnowiec, MKS Padwa Zamość, Viret CMC Zawiercie. Podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego zainaugurują nowy sezon w Sandomierzu derbowym spotkaniem z beniaminkiem rozgrywek, Wisłą. Przed własną widownią wystąpią dopiero 3 października w meczu z kieleckimi akademikami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *