Pięściarze KSZO zdobywali tatrzańskie szczyty

Jak już informowaliśmy, ponad dwudziestoosobowa grupa pięściarek i pięściarzy KSZO, pod okiem trenerów Damiana Faleckiego, Andrzeja Kołtona i Ireneusza Tarcza, przebywała na zgrupowaniu w Bukowinie Tatrzańskiej, w której m.in. mogli podziwiać kolarzy startujących w Tour de Pologne.

Ostrowieccy pięściarze w Tatrach trenowali wraz z kadrą województwa świętokrzyskiego, przygotowując się do zaplanowanych w dniach od 4 do 6 września mistrzostw okręgu.

W ubiegłym tygodniu nasi pięściarze zdobyli Giewont, Kopę Kondracką i Kasprowy Wierch. Wszyscy mamy nadzieję, że szlifowanie formy w Tatrach przyczyni się do zdobyczy medalowych podczas zaplanowanych na jesień mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jedni z naszych zawodników mają starty tuż, tuż przed sobą, inni za parę miesięcy, ale podbudowa fizyczna zdobyta na górskich stokach na pewno zaprocentuje.

We wrześniu, w dniach od 11 do 13, odbędą się wewnętrzne, a więc okręgowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw Polski kadetów. Od 16 do 20 września w Grudziądzu odbędzie się II turniej eliminacyjny do OOM kadetek. Z kolei w dniach od 23 do 27 września we Włocławku najlepsi juniorzy w kraju walczyć będą o medale mistrzostw Polski.

Październik rozpocznie się zaplanowanymi w dniach od 2 do 4 eliminacjami międzywojewódzkimi kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W dniach od 12 do 18 października odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet. Z kolei od 19 do 25 października w Kraśniku w finałach OOM zaprezentują się najlepsi kadeci.

W listopadzie w Kielcach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Leszka Drogosza (w dniach od 2 do 7). W dniach od 11 do 15 zaplanowano mistrzostwa Polski juniorek i seniorek, a w dniach od 15 do 21 mistrzostwa Polski seniorów. Listopad zwieńczy Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek.

Wreszcie w grudniu w Grudziądzu odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików (w dniach od 2 do 6), a w dniach od 6 do 12 Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma w Warszawie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *