Przed własną widownią powalczą o złoto

Komitet Techniczny Piłki Wodnej zdecydował, że turniej finałowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020, a więc mistrzostw Polski juniorów młodszych rozegrany zostanie na Pływalni Rawszczyzna w dniach od 2 do 4 października. Kolejność spotkań zostanie ustalona po decyzji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na początku epidemii koronawirusa zakończono etap kwalifikacyjny rozgrywek juniorów młodszych. Podjęto decyzję o zakończeniu fazy kwalifikacyjnej i o zmianie systemu kwalifikacji. Przyjęto bowiem, że do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z grup po pierwszej rundzie rozgrywek, a więc z grupy A KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Neptun Łódź, z grupy B Alfa Gorzów Wielkopolski i WTS Polonia Bytom, a z grupy C Pałac Młodzieży Warszawa i Pałac II Młodzieży Warszawa.

Młodzi waterpoliści KSZO marzą o złotym medalu. Przyjdzie im stanąć do walki o pierwsze miejsce na własnych śmieciach. Dla wielu jest to handicap, ale wielu nie odpowiada rola gospodarza. Zasadne więc już dziś zdaje się pytanie, jak zagrają nasi zawodnicy przed własną publicznością?

Skład kadry KSZO przedstawia się następująco: Piotr Młodawski, Igor Ostrowski, Jan Bąk, Kamil Broś, Filip Budzyn, Wiktor Staniszewski, Brajan Gromski, Jan Krzowski, Wiktor Walczyk, Wiktor Skit, Jakub Żelazowski, Oskar Tokarski. Trenerzy: Mariusz Stawecki i Robert Serwin

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *