40 tysięcy dla DPS ?u na os. Słonecznym

Dom Pomocy Społecznej na os. Słonecznym otrzymał 40 tysięcy  w ramach akcji charytatywnej ?Nadzieja?, zorganizowanej przez Fundację Agora w partnerstwie z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.

?Nadzieja? to projekt adresowany w czasie pandemii do seniorów, podopiecznych domów pomocy społecznej, hospicjów oraz innych placówek zapewniających opiekę osobom starszym, niepełnosprawnym oraz obarczonym różnego rodzaju chorobami przewlekłymi, a więc osób znajdujących w grupie największego ryzyka zarażenia COVID ?19. Projekt jest efektem współpracy polskich pisarzy, którzy swoją twórczością chcą pomóc seniorom w przetrwaniu tego trudnego czasu. Stąd też ?Nadzieja?, to także tytuł książki, zawierającej 40 opowiadań, reportaży, wierszy autorstwa m.in. Olgi Tokarczuk, Hanny Krall, Wiesława Myśliwskiego, Mariusza Szczygła, Joanny Bator, Magdaleny Grzebałowskiej, z której sprzedaży całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie placówek  służących opiece osób starszych. Każdy może wesprzeć akcję kupując książkę w księgarniach internetowych.

Ewa Orłowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym nie kryła zadowolenia z faktu, że ostrowiecka placówka otrzymała finansową pomoc. Jak mówiła dyrektor, to duże wsparcie, które pozwoli na zakup koniecznych środków ochrony, zwiększając tym samym bezpieczeństwo podopiecznych placówki w czasie trwającej epidemii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *