Jasieńscy herbu Poraj

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład Przemysława Jasieńskiego pt. ?Jasieńscy herbu Poraj?.

Rodzina Jasieńskich herbu Poraj to gałąź starego i szeroko rozrodzonego rodu Poraj o średniowiecznej metryce. W naszych stronach osiadła w XIX w. i mieszka tu do dziś.

O losach Jasieńskich na Ziemi Ostrowieckiej na przestrzeni przeszło 100 lat, w czasach zaborów, II Rzeczypospolitej, okresie II wojny światowej i czasach komunizmu, opowie sam przedstawiciel rodziny, Przemysław Jasieński, z wykształcenia historyk, absolwent KUL, wieloletni nauczyciel historii i WOS.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę 29 sierpnia br. w sali konferencyjnej ODS ?Malwa? na os. Stawki 45. Początek spotkania: godz. 16.00. Wstęp wolny.

Wykład jest realizowany w ramach projektu ?Siła historii? współfinansowanego ze środków współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ? Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *