Jasieńscy herbu Poraj

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład Przemysława Jasieńskiego pt. „Jasieńscy herbu Poraj”.

Rodzina Jasieńskich herbu Poraj to gałąź starego i szeroko rozrodzonego rodu Poraj o średniowiecznej metryce. W naszych stronach osiadła w XIX w. i mieszka tu do dziś.

O losach Jasieńskich na Ziemi Ostrowieckiej na przestrzeni przeszło 100 lat, w czasach zaborów, II Rzeczypospolitej, okresie II wojny światowej i czasach komunizmu, opowie sam przedstawiciel rodziny, Przemysław Jasieński, z wykształcenia historyk, absolwent KUL, wieloletni nauczyciel historii i WOS.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę 29 sierpnia br. w sali konferencyjnej ODS „Malwa” na os. Stawki 45. Początek spotkania: godz. 16.00. Wstęp wolny.

Wykład jest realizowany w ramach projektu „Siła historii” współfinansowanego ze środków współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *