R1 już po odbiorach

W minionym tygodniu trwały prace odbiorowe inwestycji pn. ?Przebudowa i rozbudowa budynku R1 wraz ze zmianą funkcji z budynku handlowego na budynek oświatowo-kulturowy ? świetlica osiedlowa.
Zadanie to Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zrealizowała w ramach zadania budżetowego pn.: ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno -kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ? zagospodarowanie części dziedzińca browaru na potrzeby aktywizacji mieszkańców i rad osiedlowych?.
Wykonawcą była firma AG PETROL Sp. z o.o. zaś wartość inwestycji wyniosła 1.267.700,00 zł, z czego 792.028,18 zł to unijne dofinansowanie. W budynku znajdują się: hol wejściowy, sala spotkań, pomieszczenie socjalne, pokój biurowy, toalety, pomieszczenie porządkowe, archiwum. Hol wejściowy pełni funkcję ogólnej komunikacji w budynku. Sala główna jest przeznaczona do  spotkań nie więcej niż 30 osób. Pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym i toalety stanowią zaplecze. Pokój biurowy przeznaczony jest dla jednej osoby do czasowej pracy. W budynku wykonano również pomieszczenie porządkowe i archiwum.
– Obecnie trwają odbiory i już wkrótce ów obiekt zostanie przekazany w zarząd Miejskiego Centrum Kultury- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Budynek ma pełnić funkcje oświatowo ? kulturowe. Obiekt ma służyć aktywizacji mieszkańców i spotkań rad osiedlowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *