Grzegorz Tkaczyk wesprze nasz pierwszoligowy klub. Gigant polskiej piłki ręcznej w barwach KSZO

To prawdziwa sensacyjna wręcz informacja! Blisko 40-letni Grzegorz Tkaczyk, były kapitan drużyny narodowej, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie, wicemistrz świata z 2007 roku, zdobywca Ligi Mistrzów z 2016 roku, Laureat Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 najlepszych sportowców Polski roku 2007, w którym zajął 9 miejsce, zagra w barach pierwszoligowej ekipy szczypiornistów KSZO.

-Przyznam się, że decyzja o grze w KSZO nie była łatwa, tym bardziej że cztery lata temu zakończyłem swoją przygodę z piłką ręczną ? mówi Grzegorz Tkaczyk. ?Było natomiast wiele argumentów za, m.in. namowy mojego syna, który jak kończyłem karierę miał 8 lat i jeszcze nie interesował się piłką ręczną, a teraz chce popatrzeć na grę ojca, co jest dla mnie dodatkową motywacją. Na pewno podjęciu decyzji na tak sprzyjała odległość Ostrowca od Kielc, w których mieszkam. Mam też charakter sportowca i KSZO jest dla mnie dodatkowym wyzwaniem. Chcę udowodnić sobie, że w wieku 39 lat potrafię jeszcze dobrze grać. W styczniu i lutym tego roku trenowałem z zespołem UJK Kielce i miałem dołączyć do ekipy Wybrzeża Gdańsk. Początki były trudne po trzech i pół roku nic nie robienia, ale osiągnąłem dobrą dyspozycję. Jednak dwa tygodnie przed wyjazdem do Trójmiasta zamknięto ligę. Szkoda, bo byłem w intensywnym treningu i dawałem radę. Teraz też tak powinno być. Przy okazji przepraszam, że zawyżam średnią wieku zespołu.

Grzegorz Tkaczyk prowadzi w Kielcach rozliczne interesy. Ostatnio otworzył cieszącą się sporym powodzeniem strzelnicę sportową. Gigant polskiej piłki ręcznej twierdzi, że będzie w stanie połączyć swoje zainteresowania z grą w KSZO.

-Zostało to zagwarantowane w kontrakcie z KSZO ? podkreśla Grzegorz Tkaczyk. ?Treningi z UJK Kielce pozwoliły mi na poznanie poziomu I ligi. Cel KSZO w nowym sezonie został określony i jak zawsze boisko go zweryfikuje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *