Co lub kto zabija kaczki? Czy w parku staną ?kaczkomaty??

Ostatnie dni przyniosły niepokojące sygnały od naszych czytelników, którzy zaobserwowali martwe kaczki w sąsiedztwie stawu w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Do widoku martwych ryb zdążyłem się przyzwyczaić, ale kaczki to już zupełnie coś nowego- mówi nasz czytelnik. Mam też wrażenie, że nie mowa tu o jednym, czy dwóch ptakach, ale martwe sztuki liczone są w dziesiątkach.


Powód tego, co lub kto zabija kaczki w sąsiedztwie stawu w Parku Miejskim, powinniśmy poznać lada dzień.
– Wyniki badania jednego z martwych ptaków to kwestia nadchodzących dni – mówi Andrzej Maciejewski, prezes koła PZW Ostrowiec Kamienna, który podjął się wyjaśnienia całej sprawy. Z moich obserwacji może wynikać, że cala sytuacja może być spowodowana niewłaściwym dokarmianiem ptactwa przez ludzi. Nie raz widziałem, jak całe rodziny przychodziły i wrzucały całą masę chleba, czy też bułek do wody. Skoro nie działają ostrzeżenia, to może warto pokusić się o zamontowanie ?kaczkomatów?, czyli automatów do bezpłatnego wydawania pokarmu dla wodnych ptaków?
Pomysł wydaje się być świetnym bez względu na to co okaże się przyczyną tak masowej śmierci ptaków.
– Niestety liczba nieżywych kaczek, z którą się sam spotkałem i członkowie naszego koła, sięga nawet do 8 – 10 w ciągu jednego dnia – mówi Andrzej Maciejewski.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *