Samochód dla Franciszka Lipki. Turniej Ogrody 2020 przeszedł do historii

W sobotę zakończył się Piłkarski Turniej Ogrody 2020. Rozdano nagrody dla najlepszych drużyn i najskuteczniejszych strzelców.

W roczniku 2014/2013 wygrała ekipa GALACTICOS BODZECHÓW przed KSZO OSTROWIEC, GALACTICOS REAL,   GALACTICOS BARCELONA i KADETEM. Królem strzelców został BARTOSZ KASIŃSKI (KSZO), najlepszym piłkarzem JAŚ KLIMAS (BODZECHÓW), najlepszym bramkarzem WOJTEK KULA (GALACTICOS BARCELONA).

W roczniku 2012 triumfowały KANARKI B przed KANARKAMI A, KADETEM i GALACKTYCZNYMI MILAN. Królem strzelców został BORYS STROJEK (KANARKI „B”), najlepszym piłkarzem MIKOŁAJ ŻELAZOWSKI (KADET), a najlepszym bramkarzem KACPER MĄDRY (KANARKI „A”).

W roczniku 2011 kolejność była następująca: 1.GALACKTYCZNI BARCELONA; 2.GALACKTYCZNI BORUSSIA; 3.GALACTICOS; 4.GOKIS WAŚNIÓW. W tej grupie wiekowej najwięcej goli strzelił JAKUB TOMASZEWSKI (BARCELONA). Najlepszym zawodnikiem wybrano MATEUSZA KUBIKA (GALACTICOS), zaś najlepszym bramkarzem WOJCIECHA MADEJA (BORUSSIA). Wyróżnienie specjalne otrzymały KLAUDIA MAZUREK i JULIA BILSKA.

W roczniku 2010 zwyciężył KADET, który wyprzedził GALACTICOS, KSZO OSTROWIEC, STAL KUNÓW. Najskuteczniejszym strzelcem został KACPER FALISZEWSKI (KSZO), a najlepszym piłkarzem wybrano ALEKSANDRA ZDYBSKIEGO (GALACTICOS). Za najlepszych bramkarzy uznano SZYMONA GRYSA (KADET) i HUBERTA WRONĘ (KSZO OSTROWIEC).

W roczniku 2009 prym wiodły KANARKI, a kolejne lokaty zajęły ekipy KADETA i GALACKTYCZNTCH JUVENTUS. W tej grupie wiekowej najwięcej bramek zdobył MARCIN WESOŁOWSKI (KANARKI), najlepiej grał MIŁOSZ JAGIEŁA (KANARKI), a najlepiej bronił WIKTOR SARACEN (KADET).

W roczniku 2008/2007 wygrała OSTRA KŁÓTNIA przed FC CHAMPION i STALĄ KUNÓW. Królem strzelców został KRYSTIAN STEFAŃSKI (CHAMPION), najlepszym graczem DAWID ROMAŃSKI (OSTRA), a najlepszym bramkarzem DOMINIK ŻAK (STAL KUNÓW).

W roczniku 2006/2005 najlepiej spisał się zespół ZAKOPANE KWIATKI, drudzy byli WYREWOLWEROWANI REWOLWEROWCY, a trzeci FC SPARZENI. Najskuteczniejszym strzelcem okazał się ALAN SADŁOS (ZAKOPANE). Najlepszym graczem wybrano PIOTRA GÓRCZYŃSKIEGO (ZAKOPANE), a najlepszym bramkarzem IGORA KALETĘ (WYREWOLWEROWANI).

W grupie OPEN 35+ zwyciężyła WATAHA, która ukończyła  rywalizację przed SCORPIONEM i zespołem WĘGIEL LIPIEC. Królem strzelców został MARIUSZ KALISKI (WATAHA), MVP DARIUSZ CZERWIŃSKI (SCORPION), a najlepszym bramkarzem FRANCISZEK NOWAK (WĘGIEL LIPIEC).

W grupie OPEN 16+ zwyciężył zespół o wdzięcznej nazwie NIE FISIUJCIE LUDZIE, a kolejne lokaty zajmowali piłkarze z takich drużyn, jak SPALONE TALENTY MARKA KRAJEWSKIEGO & CITY TAXI, AND RAZ NOGA DO GÓRY i RYBNEJ MAFIA KXP. W tej grupie największą ilością goli wylegitymował się FRANCISZEK LIPKA, który w nagrodę wygrał samochód. Najlepszym graczem został CEZARY WABICKI (NIE FISIUJCIE LUDZIE), a najlepszym bramkarzem DAMIAN SKOWRON (NIE FISIUJCIE LUDZIE).

Oto wyniki meczów z minionego tygodnia:

Kategoria 2005-2006. *FC SPARZENI – FC WYREWOLWEROWANI REWOLWEROWCY 0:2. B: Kmera 2 *MAX ELEKTRO – FC ZAKOPANE KWIATKI 0:4. B: Sadłos 2, Żebrowski 1, samobójcza *MECZ O III MIEJSCE: FC SPARZENI – MAX ELEKTRO 6:1. B: Krawiec 2, Zięba 2, Śmieszek 1, samobójcza 1 – Wąsik 1 *FINAŁ: FC WYREWOLWEROWANI REWOLWEROWCY – ZAKOPANE KWIATKI 1:4. B: Sitek 1 – Sadłos 2, Kosiarski 1, Górczyński 1.

Kategoria 2014-2013. *GALACTICOS BODZECHÓW -GALACTICOS BARCELONA 2:1. B: Klimas 1, Lewandowski 1 – Małaczek 1

Kategoria Open Grupa B. *80 KG PLUS – BECKENBAUER TEAM 3:2. B: Grabowski 2, Swat 1 – Graczak 1, Gul 1*WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ – STRACHY NA LACHY 2:0. B: Gawlik 1, Kasprzyk 1 *80 KG PLUS – WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ 1:2. B: Zemsta 1 – Gierada 1, Żelazowski 1 *BECKENBAUER TEAM – STRACHY NA LACHY 4:2. B: Bogacki 3, Graczak 1 – Uliński 2)

Kategoria 2011. *GALAKTYCZNI BARCELONA -GALAKTICOS 5:0. B: Osojca 2, Dwojak 1, Tomaszewski 1, Glibowski 1 *GOKIS WAŚNIÓW – GALAKTYCZNI BORUSSIA. B: Budzeń 1 *MECZ O III MIEJSCE: GALACTICOS – GOKiS WAŚNIÓW 2:1. B: Kłos 2 – Nowakowski 1 *FINAŁ: GALAKTYCZNI BARCELONA – GALAKTYCZNI BORUSSIA 4:1. B: Osojca 2, Glibowski 1, Tomaszewski 1- Świstak 1

OPEN 35+. *WATAHA – SCORPION 3:0. B: Kaliski 2, Batugowski 1 *SCORPION – WĘGIEL LIPIEC 3:0. B: Czerwiński 2, Iwoła 1 *WĘGIEL LIPIEC – WATAHA 0:5. B: Kaliski 2, Batugowski 1, Rutkowski 1, Tomczyk 1

Kategoria 2008-2007. *STAL KUNÓW – OSTRA KŁÓTNIA 0:1. B: Romański 1 *FC CHAMPION – STAL KUNÓW 6:0. B: Stefański 5, Barański 1 *OSTRA KŁÓTNIA – FC CHAMPIONS 2:0. B: Romański 1, Nowocień 1

Kategoria 2010. *KSZO OSTROWIEC – KADET B 1:1 karne 1:0. B: Jaworski 1 – Konat 1 *GALACTICOS – STAL KUNÓW 4:0. B: Burda 2, Sejdziński 1, Grajcar 1. MECZ O III MIEJSCE: KSZO – SATL KUNÓW 1:0. B: Faliszewski 1 *FINAŁ: KADET – GALACTICOS 3:0. B: Pietrzykowski 2, Konat 1

Kategoria 2012. *KANARKI A – KANARKI B 1:2. B: Walerys 1 – Stojek 1, Firmanty 1 *GALAKTYCZNI MILAN – KADET 1:2. B: Matyja 1 – Bień 1, Żelazowski 1 *KANARKI B – KADET 2:1. B: Firmanty 1, Jasiński 1 – Żelazowski 1 *GALAKTYCZNI MILAN – KANARKI A 0:3. B: Szczepański 2, Włodarski1 *GALAKTYCZNI MILAN – KANARKI B 0:3. B: Firmanty 1, Stojek 1, Surowiec 1 *KANARKI A – KADET 4:1. B: Włodarski 1, Pawlik 1, Walerys 1, samobójcza 1 – Żelazowski 1)

GRUPA OPEN B. *80 KILO PLUS – STRACHY NA LACHY 3:0 (walkower) *WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ – BECKENBAUER TEAM 0:3. B: Wykrota 1, Bogacki 1, Kunat 1 *ĆWIERĆFINAŁ: CLIMATIC – RYBNA MAFIA 1:2. B: Sokół 1 – Bartosz Chamera 1, Misiura 1 *ĆWIERĆFINAŁ: AND RAZ NOGA DO GÓRY – PIETRUSZKA TEAM 5:1. B: Franciszek Lipka 3, Filip Lipka 1, Śmieszek 1 – Osuch 1

Kategoria 2014 – 2013. *KSZO OSTROWIEC – GALACTICOS BARCELONA 1:0. B: Kasiński 1 *GALACTICOS REAL – GALACTICOS BODZECHÓW 0:0 karne 2:3 *MECZ O III MIEJSCE: GALACTICOS BARCELONA – GALACTICOS REAL 2:3. B: Małaczek 1, Nogaj 1 – Stępień 2, samobójcza 1 *FINAŁ: KSZO OSTROWIEC – GALACTICOS BODZECHÓW 0:2. B: Klimas 1, Maciąg 1)

Kategoria 2009. *GALACTYCZNI JUVENTUS – KANARKI 0:10. B: Jagieła 3, Bednarski 2, Wesołowski 2, Czajkowski 2, Pronobis 1 *KADET – KANARKI 0:2. B: Wesołowski 1, Jagieła 1 *GALACTYCZNI JUVENTUS – KADET 0:0.

OPEN. *Ćwierćfinał: NIE FISIUJCIE LUDZIE – 80 kg + 3:0. B: Wąsicki 1, Zalewski 1, Szafirowski 1 *ĆWIERĆFINAŁ: BECKENBAUER TEAM – SPALONE TALENTY MARKA KRAJEWSKIEGO & CITY TAXI 0:0 karne 1:3 *PÓŁFINAŁ: NIE FISIUJCIE LUDZIE – AND RAZ I NOGA DO GÓRY 1:1 (Dryka 1- Osowski 1) karne 3:2 *PÓŁFINAŁ: RYBNA MAFIA KXP -SPALONE TALENTY MARKA KRAJEWSKIEGO & CITY TAXI 0:3. B: Zajda 1, Niedbała 1, Szmajda 1

Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim uczestnikom turnieju, kibicom i oczywiście każdemu kto pomógł przy organizacji turnieju. Byli to: Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, Prezydent Jarosław Górczyński, Fundacja Pomocy Dzieciom Uśmiech, Spartan Daniel Strojny fundator nagrody głównej FIATA SEICENTO, Mariusz Stefański, Drogowiec Marcin Jabłoński, 3D Tomasz Czajkowski, Promax Ubezpieczenia, A&P Meble na Wymiar, Wypożyczalnia Samochodów Dariusz Ogłaza, Da Grasso Tomek Smela, Fundacja Kolorowe Motyle Edyta Ogłaza, Max Elektro Wojciech Dereń, RafPOL Rafał Podsiadły, MPJ Michał Paweł Jurek Gulińscy, Polonia USA Chicago i przyjaciele: Anna Koterba i Kamil Godlewski, Katarzyna Perzan, Katarzyna Szutkiewicz, Monika i Slawomir Dziewonscy, Aleksandra Cummings, Emilia i Pawel Dąbrowski, Kazimierz Mucha, Michalina i Rafał Kutryba, Bogusława Woińska i Łukasz Kupiec, Jimmy Gibson (USA), Hyeon Moo Yang (Korea Południowa), Vincente Lopez (Meksyk), Monte Carlo Szkoła Jazdy Norbert Kamoda, Laser Space Tuchowscy & Łatkowscy, Fiku Miku Łatkowscy & Tuchowscy, Dariusz Wierzbiński, Agencja Rozwoju Lokalnego – Agnieszka Rogalińska, Zakład Usług Miejskich – Łukasz Dybiec oraz radni miejscy i powiatowi KWW Jarosława Górczyńskiego, WĘGIEL LIPIEC DAMIAN LIPIEC, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, City Taxi, MBI Market Budowlany Artur Szymkiewicz, Centrum Sport, GABI Christian Ćwikliński, MOZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ CELSA HUTA OSTROWIEC, Auto Komis Roman Skórski & Marcin Skórski. Patronat medialny nad turnieju sprawowała GAZETA OSTROWIECKA.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *