Trzy miesiące z dala od kierownicy. W weekend pięciu kierowcom zatrzymano prawo jazdy

W miniony weekend pięciu kierujących pojazdami mechanicznymi rozstało się ze swoimi prawami jazdy.

Zdaniem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

-Rekordzistą okazał się 23-latek z powiatu opatowskiego, który podróżował pojazdem marki Nissan i 42-letni kierowca bmw z terenu gminy Bodzechów ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Opatowie. Obaj mężczyźni w dniu  28 sierpnia 2020 r. na Alei XXV-lecia Wolności w Ostrowcu Świętokrzyskim jechali z prędkością 114 km/h.

W miniony weekend dla w sumie 5 kierujących kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna ?wpadka? bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *