Z wizytą w mrowisku

Muzeum Archeologicznego i Rezerwat Krzemionki zapraszają na zajęcia z cyklu „Sobota w muzeum”, które poświęcone będzie tym razem mrówkom.
– Podczas spotkania „zajrzymy do mrowiska”, aby sprawdzić czy mrówki są rzeczywiście tak pracowite jak w powiedzeniu oraz dowiemy się kto rządzi w mrowisku. Postaramy się zgłębić życie i zwyczaje tych niezwykłych owadów. Dowiemy się również wielu ciekawostek o mrówkach, np.: czym oddychają, skoro nie mają płuc, w jaki sposób słyszą nie mając uszu, czy potrafią pływać oraz o mrówkach niewolnikach itp.- zachęcają organizatorzy.
Elementem zajęć będzie również warsztat plastyczny. Wszystkich ciekawych świata zapraszamy w imieniu organizatorów na warsztaty 5 września (sobota) o godz.11.00 do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo promocja@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona! Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *