Do Ostrowca powracają gazownicy

Już we wrześniu w Ostrowcu Świętokrzyskim wznawia swą działalność Placówka Gazownicza.
Zgłoszenia pogotowia gazowego będą realizowane nie z poziomu oddziału w Starachowicach, jak to miło miejsce dotychczas, lecz z naszego miasta.
– Zgodnie z decyzją Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa, Placówka Gazownicza w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Sandomierskiej 95 po blisko siedmiu latach zostaje przywrócona do funkcjonowania. Jej budynki są już po odbiorach: technicznym i końcowym, a obecnie trwają prace porządkowe oraz montaż wyposażenia. Placówka zgodnie z planem zostanie otwarta we wrześniu br. -zapewnia Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy PSG.
Placówka Gazownicza w Ostrowcu Świętokrzyskim (jednostka eksploatacyjna w strukturze Polskiej Spółki Gazownictwa Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach) będzie obsługiwała cały obszar powiatu ostrowieckiego, tj. gminy: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Bodzechów, Waśniów oraz Bałtów. Przywrócenie tej placówki wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa dystrybucji gazu, poprzez skrócenie potencjalnego czasu dojazdu służb pogotowia gazowego.
Ponowne pojawienie się oddziału PSG w Ostrowcu Świętokrzyskiej mnoży ze sobą wiele pytań. M.in. czym różni się Placówka Gazownicza od Rejonu Dystrybucji Gazu, albo takie, czy będzie w niej biuro obsługi klienta, czy jedynie pogotowie.
– Rejony Dystrybucji Gazu funkcjonowały w strukturach nieistniejących już Spółek Gazownictwa (w tym przypadku Karpackiej Spółki Gazownictwa), w których stanowiły podstawowe jednostki organizacyjne. Działające obecnie Placówki Gazownicze PSG pełnią tę same funkcje na terenach przez siebie obsługiwanych, czyli m.in. jest to obsługa zgłoszeń Pogotowia Gazowego, eksploatacja sieci gazowej oraz obsługa procesu przyłączeniowego i klienta. W 2013 r. z połączenia sześciu spółek gazownictwa zajmujących się dystrybucją gazu w Polsce powstała Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. – wyjaśnia rzecznik Radosław Jankiewicz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *