Fotograficy świętowali

Już XVI Doroczną Wystawę Fotoklubu Galeria MCK możemy oglądać we wnętrzach Galerii Fotografii MCK, mieszczącej się w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Za ostrowieckimi twórcami trudny rok, bowiem doszło do zmian personalnych, zmiany siedziby, a to wszystko działo się w czasie pandemii.
Niemniej jednak podczas sobotniego spotkania i wernisażu było co świętować. Spokojnie można stwierdzić, że każdy z autorów rozwija swą twórczą drogę, wyznaczając sobie poprzeczkę coraz to wyżej i wyżej.
– Do fotoklubu dołączyłem podczas V dorocznej wystawy i pamiętam jaki poziom prezentowałem swoimi zdjęciami- mówi kustosz Galerii Fotografii MCK, Stanisław Dunin- Borkowski. Fotografowałem, jak się to mówi ?od Sasa do Lasa?, a dopiero później dzięki wspólnym spotkaniom, które odbywają się co środa, ukierunkowałem się.
– Nie dokonujemy żadnych rewolucji, bo rozwój ostrowieckiego fotoklubu to zasługa nestora ostrowieckiej fotografii Andrzeja Łady, którego dzieło chcemy kontynuować- mówi Mirosław Radomski, prezes Fotoklubu Galeria MCK.
Doroczna, fotoklubowa wystawa potwierdziła, że środowisko ostrowieckich fotografików jest najprężniejszym w ostrowieckim życiu kulturalnym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *