Trwa remont ulic Wardyńskiego i Piwnej

Rozpoczynają się remonty kolejnych, gminnych dróg w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaawansowane prace prowadzone są obecnie na ul. dr Adama Wardyńskiego, która wraz ul. Piwną zyskają nowy wizerunek.
Wykonawcą jest ostrowieckie Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.
– Ostrowiec Świętokrzyski jest obecnie jednym wielkim placem budowy, bowiem mamy rozpoczętych aż 14 inwestycji drogowych- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Z tej też przyczyny chcę przeprosić mieszkańców za utrudnienia w związku z prowadzonymi pracami.


Zakres działań remontowych w centrum miasta obejmuje nową nawierzchnię z masy mineralno – bitumicznej w ulicy dr Adama Wardyńskiego o długości 450 mb i w ulicy Piwnej o długości 110 mb. Nowa nawierzchnia chodników wykonana zostanie z płyt granitowych oraz z płyt chodnikowych z guzami dla osób z niepełnosprawnością wzrokową na przejściach dla pieszych wraz z elementami kostki granitowej. Pojawią się też nowe nawierzchnie zjazdów do posesji, czy miejsc postojowych z płyt granitowych wraz z krawężnikami. Przewidziano doświetlenia przejść dla pieszych, a także wymianę słupów oświetleniowych z fundamentem oraz montaż opraw oświetleniowych typu LED. Wartość robót: 1.999.574,72 zł brutto. Inwestycję dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


– Ruch na tych odcinkach jest utrudniony, ale umożliwiony został dojazd do nieruchomości i zlokalizowanych tu instytucji – mówi Krzysztof Kowalski, prezes MPRD. Chcemy, aby mieszkańcy jak najmniej odczuli komunikacyjne niedogodności, a ze swej strony zrobimy wszystko, aby czas realizacji inwestycji skrócić do minimum. Termin realizacji remontu ulic Wardyńskiego i Piwnej przewidziano do dnia 3 maja 2021 r.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Trwa remont ulic Wardyńskiego i Piwnej

 • 2 września 2020 at 10:30
  Permalink

  Centrum miasta wypięknieje <3

  Reply
 • 8 września 2020 at 11:11
  Permalink

  Te przepiękne czarne latarnie w kształcie szubienic dodają uroku tej części miasta 🙂 Depresjo przybywaj.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *