Na Krzemionkach poznasz życie codzienne w rzymskim mieście

Rzymianie byli twórcami cywilizacji, która jak o pierwsza wprowadziła miasta i związany z nimi styl życia do zaalpejskiej Europy.
Pozostałości rzymskich metropolii rozsiane po Europie, Północnej Afryce i Zachodniej Azji do dziś robią oszałamiające wrażenie na zwiedzających. Wiele zapoczątkowanych przez Rzymian pomysłów w dziedzinie urbanistyki i życia codziennego jest z powodzeniem stosowanych do dziś.
To właśnie rzymskich miast będą dotyczyły kolejne zajęcia z cyklu „Sobota w muzeum”. Uczestnicy dowiedzą się, jak powstawały i rozwijały się miasta zakładane przez Rzymian, jak żyli ich mieszkańcy, a także, co pozostało po tych prężnych ośrodkach kultury, gospodarki i władzy. Będą mogli zapoznać się ze zdjęciami i rekonstrukcjami przedstawiającymi arcydzieła rzymskiej architektury i urbanistyki.
W ramach zajęć uczestnicy będą mogli wybić swoją własną monetę, w taki sam sposób, w jaki robili to starożytni rzymscy mincerze.
Warsztaty poprowadzi archeolog dr Szymon Modzelewski. Zajęcia ?Życie codzienne w rzymskim mieście? odbędą się 12 września (sobota) o godz. 11. w Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.
Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub e-mailowo na adres: promocja@krzemionki.info

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *