Piłkarze KSZO przegrali w Nowym Targu. Michał Grunt zdecydował o wyniku

III liga piłkarska. Grupa IV. *Podhale Nowy Targ – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (1:0).

1:0 ? Michał Grunt, 37 min.

Podhale: Styrczula – Witkowski (71.Mizia), Lewiński, Wajsak, Tonia ? Nawrot, Janiczak, Mianowany (81.Dudek), Potoniec ? Lepiarz, Grunt (60.Mrówka ). Trener: Marcin Zubek.

KSZO: Szymkowiak ? Głaz, Kraśniewski, Mężyk, Ziółkowski ? P.Kaczmarek, Zaklika, Imiołek (65.Paluch), Trochim, M.Kaczmarek ? Stanisławski. Trener: Marcin Sasal.

Żółte kartki: Lepiarz, Mrówka ? Zaklika, Trochim, Kraśniewski, Stanisławski.

Sędziował: Gerard Gawron (Mielec).

Nasi piłkarze przez co najmniej 60 minut spotkania prowadzili grę w Nowym Targu. W 63 min. po strzale Kacpra Ziółkowskiego  piłka trafiła w poprzeczkę. Cóż z tego? Wystarczyło, że w 37 min. były nasz gracz Michał Grunt otrzymał prostopadłą piłkę, ograł Damiana Mężyka i strzałem z lewej nogi zaskoczył Karola Szymkowiaka. Jak się okazało, była to jedna, jedyna bramka, jaka padła w tym spotkaniu?

KSZO rozpoczął spotkanie od pressingu. Piłkarze byli ruchliwi, sporo biegali, starając się przejmować piłkę już na połowie rywala. Trener Marcin Sasal zdecydował się tym razem wystawić do gry na stoperze świeżo pozyskanego Macieja Kraśniewskiego. W środku pola obok Wojciecha Trochima zagrał Jan Imiołek, a na lewej obronie zaprezentował się Kacper Ziółkowski.

Ostrowczanie mieli inicjatywę i przewagę, ale tak przy podaniach, jak i strzałach z dystansu brakowało im precyzji. Inna sprawa, że gra defensywna Podhala jest mocną stroną zespołu z Nowego Targu, który jak dotąd nie stracił w rozgrywkach ani jednej bramki. Podopieczni Marcina Zubka nie dawali się zaskoczyć nawet przy stałych fragmentach gry, które są przecież silną stroną KSZO. W ostatnim kwadransie dość wyrównanej pierwszej połowy to oni przejęli jednak zupełnie inicjatywę. Na bramkę Szymkowiaka strzelali Lepiarz i dwukrotnie Wajsak, a po trafieniu Michała Grunta na przerwę nowotarżanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron, nie mający nic do stracenia KSZO zaatakował mocniej. Już w 46 min. strzelał Wojciech Trochim, a po chwili niby strzał, niby dośrodkowanie Jakuba Głaza sprawiło golkiperowi Podhala nieco problemów. Po rzucie rożnym Konrad Zaklika główkował obok słupka. W 57 min. Paweł Kaczmarek zagraniem wzdłuż linii pola karnego wyłożył piłkę Szymonowi Stanisławskiemu, ale nasz napastnik nie wyczuł intencji kolegi. Wreszcie w 63 min. wspomniany już Kacper Ziółkowski trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później padł nawet gol wyrównujący, ale sędzia uznał, że główkujący Szymon Stanisławski faulował Witkowskiego.

W ostatnim kwadransie gospodarzom udało się nieco oddalić zagrożenie sprzed własnego pola karnego. Umiejętnie wybili ostrowczan z gry, dla których z kolei pośpiech w grze nie był dobrym doradcą. Mimo to Wojciech Trochim trafił z dystansu w boczną siatkę, a już w 94 min. Michał Paluch główkował tuż obok słupka bramki Podhala.

Można rzec, że KSZO zagrał lepiej, niż w poprzednich spotkaniach, ale przecież nie liczą się wrażenia z gry, a dorobek punktowy. Tych punktów mamy, jak na lekarstwo i nasz klub będą cyna 18 miejscu w tabeli znalazł się w strefie spadkowej.

Wyniki i tabela IV grupy III ligi piłkarskiej

8 kolejka: *Pauza: Korona II Kielce *Wólczanka Wólka Pełkińska – Podlasie Biała Podlaska 3:3 (1:0) *Jutrzenka Giebułtów – Avia Świdnik 0:6 (0:2) *Chełmianka Chełm – Cracovia II 0:0 *Wisłoka Dębica – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (3:0) *Lewart Lubartów – Sokół Sieniawa 2:2 (0:1) *Siarka Tarnobrzeg – Wisła Puławy 2:1 (1:1) *Hetman Zamość – Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0) *Wisła Sandomierz – ŁKS Łagów 1:1 (0:0) *KS Wiązownica – Stal Kraśnik odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

1. Wisła Puławy 8 21 21:10
2. Wisła Sandomierz 7 17 16:6
3. Sokół Sieniawa 7 15 15:8
4. ŁKS Łagów 8 13 12:8
5. Podhale Nowy Targ 4 12 5:0
6. Avia Świdnik 7 12 18:9
7. Wisłoka Dębica 8 10 10:12
8. Siarka Tarnobrzeg 7 9 11:6
9. Lewart Lubartów 8 9 13:13
10. Chełmianka Chełm 8 9 9:10
11. Wólczanka Wólka Pełkińska 6 7 14:14
12. Podlasie Biała Podlaska 5 7 9:13
13. Stal Stalowa Wola 4 7 8:7
14. Orlęta Radzyń Podlaski 6 7 5:9
15. Stal Kraśnik 7 7 9:13
16. KS Wiązownica 7 7 10:17
17. Cracovia II 7 7 4:8
18. KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 6 6 7:9
19. Korona II Kielce 7 6 9:13
20. Jutrzenka Giebułtów 3 3 2:9
21. Hetman Zamość 8 2 4:17

Przed nami

9 kolejka: *Pauza: Hetman Zamość *Avia Świdnik – Korona II Kielce *Podlasie Biała Podlaska – Jutrzenka Giebułtów *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wólczanka Wólka Pełkińska (9 września, 16:00) *Stal Kraśnik – Podhale Nowy Targ *ŁKS Łagów – KS Wiązownica *Wisła Puławy – Wisła Sandomierz *Sokół Sieniawa – Siarka Tarnobrzeg *Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów *Cracovia II – Wisłoka Dębica *Stal Stalowa Wola – Chełmianka Chełm

10 kolejka: *Pauza: Chełmianka Chełm *Podhale Nowy Targ – Wólczanka Wólka Pełkińska *Jutrzenka Giebułtów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (13 września, 11:00) *Korona II Kielce – Podlasie Biała Podlaska *Hetman Zamość   – Avia Świdnik *Lewart Lubartów – Cracovia II *Siarka Tarnobrzeg – Orlęta Radzyń Podlaski *Wisła Sandomierz – Sokół Sieniawa *KS Wiązownica – Wisła Puławy *Stal Kraśnik – ŁKS Łagów *Wisłoka Dębica – Stal Stalowa Wola

Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “Piłkarze KSZO przegrali w Nowym Targu. Michał Grunt zdecydował o wyniku

 • 6 września 2020 at 19:59
  Permalink

  WSTYD ! 3 przegrane spotkanie z rzędu , może mi ktoś przypomnieć kiedy ostatnio taka sytuacja miała miejsce? SASAL NATYCHMIAST DO DYMISJI , bo nas spuści do IV ligi. Prezes Świrta powinien też się zastanowić nad rezygnacją…

  Reply
 • 6 września 2020 at 20:59
  Permalink

  Po pierwszej porażce napisałem ,że po kilku kolejkach okaże się czy nie wymieniono lepszych piłkarzy na gorszych .Niestety miałem racje przyszli gorsi tylko Stanisławski i od biedy Majewski okazali się przydatni reszta to po prostu nieporozumienie.Odeszło kilku dobrych piłkarzy pozbyto się utalentowanych wychowanków Sasal fatalnie zestawił obronę (Mężyk nigdy nie był obrońcą to defensywny pomocnik) tracimy bramki w każdym meczu przegrywamy oto stan na dzisiaj .Potrzebne są radykalne działania bo już jesteśmy w strefie spadkowej .

  Reply
 • 6 września 2020 at 21:00
  Permalink

  To ,że przegrane to jedna sprawa . Drugą jest to jak się zachowuje trener i członkowie sztabu szkoleniowego podczas meczów .Przecież oni są w pracy i reprezenetją nasz klub o 90 -letniej tradycji.Na każdym meczu jest to samo -awantury Sasala i jego ludzi na łąwce z sędziami ,komarntarze,wyzwiska,kartki i wyrzucanie na trybuny….dziś było to samo …Niedługo kartkę dostnie kierowca klubowego autkoaru za wyzywanie sędziego…Takie buractwo przynosi jeszcze większy wstyd niż to że przegrywamy ,bo jesteśmy słabsi ….. A swoją dorgą wcale nie mamy słabych piłkarzy,tylko nie mamy drużyny …a piłka nożna to niestey sport drużynowy

  Reply
 • 6 września 2020 at 23:39
  Permalink

  Najgorszy zarząd od lat, bez wizjii, pomysłu i pojecia. Zero jakiegokolwiek planu działania, wszystko dzieje się przypadkiem i na łapu capu. Janusz Biznesu (Mazur) tylko foty trzaska z kolejnymi nieudanymi transferami. Czas na zmiany!Miejcie troche honoru i podajcie się do dymisji.

  Reply
 • 6 września 2020 at 23:43
  Permalink

  Sasal ot mega słaby trener. Położył Motor, a miał wsysstko, tylko go zmienili i zrobili awans. Mieli pod nosem Wójcika swojego człowieka, który wcześniej kręcił fajne wyniki z KSZO, a teraz pokazuje klasę z Wisłą, to chcieli za pewnie grube pieniądze. Dramat jednym słowem. Bez pojęcia.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *