Siatkarki KSZO SMS jadą na turniej do Starego Sącza

Wygrana ze Stalą Mielec

W miniony piątek siatkarki drugoligowe KSZO SMS pokonały w ostrowieckiej hali przygotowujące się do półfinałów mistrzostw Polski kadetki Stali Mielec 3:1.
Dla podopiecznych trenera Piotra Brodawki był to kolejny etap przygotowań do drugoligowego sezonu.
W meczu nie mogły zagrać z powodu choroby Wiktoria Rdzanek oraz powodu kontuzji Martyna Kmuk. Na boisku przez dwa sety występował praktycznie zespół, złożony z kadetek.
KSZO zagrał w składzie: Aleksandra Mich, Emilia Piotrowska, Natalia Imiełowska, Kornelia Jakus, Kaja Klepacz, Aleksandra Ścibisz, Katarzyna Gałczyńska, Wiktoria Zielińska, Amelia Kos, Karolina Stefańska, Nela Wójcik, Patrycja Kowalik, Magdalena Turek. Trener: Piotr Brodawka.
-Znajdujemy się w samym środku okresu przygotowawczego do nowego sezonu ? mówi trener, Piotr Brodawka. ?Wciąż naszym największym mankamentem pozostaje dogranie piłki darmowej i dlatego nad ?free ballem? musimy jeszcze popracować. Problemem pozostaje również gra blokiem. Są w tym elemencie gry przebłyski, ale nasz blok na razie pomaga przeciwniczkom, a nie nam.
Come back Magdaleny Turek

W piątkowym meczu w naszej drużynie wystąpiła Magdalena Turek, która najprawdopodobniej będzie występowała na pozycji rozgrywającej. 23-letnia siatkarka jest wychowanką naszego klubu. Występowała w zespole, który w 2015 roku zajął 7 miejsce w Polsce w finałach Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Ostatnio występowała w Łaskovii Łask i Libero VIP Aleksandrów Łódzki, z którym awansowała do II ligi. Jeśli ostatecznie Magdalena podpisze umowę z KSZO SMS, to będzie to dla niej powrót do drużyny.
– Trenuje z nami Magdalena Turek, owszem, jesteśmy nią zainteresowani, ale jeszcze nie podpisaliśmy kontraktu, bo musimy się dogadać, co do jego szczegółów ? komentuje trener, Piotr Brodawka.
KGH Polska oficjalnym sponsorem
Po owocnych rozmowach została podpisana umowa sponsorska KSZO SMS z firmą KGH Polska.
-Pozostajemy przy ostrowieckiej siatkówce. Chcemy dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy tej dyscypliny w Ostrowcu Świętokrzyskim. Popieramy plan rozwoju klubu i drogę, którą podąża KSZO SMS – podkreśla prezes KGH Polska, Waldemar Gawłowski.
Przypomnijmy, że KGH Polska to producent soków owocowych, smoothie owocowo-warzywnych, napojów z aloesem, wody kokosowej oraz lemoniad, najwyższej jakości produktów pod marką Qeency.pl oraz Great.
Wyprawa do Starego Sącza
W dniach od 12 do 13 września nasze siatkarki wezmą udział w turnieju w Starym Sączu. Oprócz gospodyń, czyli zespołu Popradu, w turnieju zagrają: słowacki, ekstraklasowy zespół z Presov oraz drugoligowe drużyny: UKS Jedynka Tarnów i San Pajda II Jarosław.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *