Lasek przy e-Leclerc nie będzie wycięty

Mieszkańców okolicznych bloków przy e-Leclerc w Ostrowcu Świętokrzyskim niepokoi ogrodzenie pobliskiego lasku.
Obawiają się, że właściciel terenu, którym jest e-Leclerc, planuje wyciąć drzewa.
-Boimy się, że lasek zostanie wycięty, a to zielone płuca osiedla – mówi jeden z mieszkańców osiedla Rosochy. Dosyć mamy betonu w okolicy.

Obawy mieszkańców przekazaliśmy do supermarketu e-Leclerc.
-W odpowiedzi na przesłane pytanie uprzejmie informujemy, że decyzja o ogrodzeniu zagajnika jest podyktowana potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedzialnością za utrzymanie porządku na terenie należącym do właściciela – czytamy w informacji przesłanej przez zespół biura prasowego e-Leclerc. Przestrzeń ta była niejednokrotnie przestrzenią dla chuligańskich działań, wandalizmu i składowiskiem różnego rodzaju niepotrzebnych rzeczy. W poczuciu odpowiedzialności za ten teren oraz wsłuchując się w apele okolicznych mieszkańców, w tym naszych klientów, postanowiono ogrodzić teren estetycznym parkanem. Nasze działania są podyktowane ogólnospołeczną troską o zapobieganie niszczeniu tego mienia.
Co ważne dla czytelników – obecnie nie ma planów wycinania lasku, a jeśli pojawi się konieczność usunięcia niektórych drzew, to będzie to z pewnością podyktowane koniecznością właściwego funkcjonowania ekosystemu i zostanie przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w uzgodnieniu z kompetentnymi jednostkami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *