Zuchwała trójka

W dniu 21 września 2020 r., w Opatowie w jednym z marketów, dwaj mężczyźni oglądali sprzęt elektroniczny. W pewnym momencie jeden z nich schował pod bluzę głośnik bezprzewodowy i uciekł ze sklepu. Drugi odłożył na półkę oglądany sprzęt i wyszedł ze sklepu.

-W dniu 23 września 2020 r., na terenie jednej z posesji w Opatowie, w pomieszczaniu gospodarczym, policjanci zatrzymali 20-latka i dwóch osiemnastolatków ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Jak ustalili kryminalni, młodzi mężczyźni dokonali w sumie blisko osiemnastu kradzieży na terenie Opatowa. Ponadto włamali się do altany, skąd zabrali lodówkę turystyczną, a z lokalu gastronomicznego skradli kamery monitoringu.

Opatowscy kryminalni odzyskali skradzione przedmioty, które sprawcy zdążyli już zbyć. W dniu 24 września 2020 r. prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Przepis art. 278a,  który określa, iż kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *