Nareszcie wygrana na własnym boisku. Kibice piłkarscy w lepszych nastrojach

III liga piłkarska. Grupa IV. KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Chełmianka Chełm 2:0 (1:0).

1:0 – Wojciech Trochim, 22 min. (z rzutu karnego)

2:0 ? Szymon Stanisławski, 84 min.

KSZO: Lipiec ? Kraśniewski (87.Persona), Majewski, Dwórzyński, Chudyba ? P.Kaczmarek (69.Głaz), Mężyk (46.Zaklika), Trochim, Chrzanowski (90.Szymański), M.Kaczmarek (87.Szydłowski) ? Stanisławski. Trener: Tadeusz Krawiec.

Chełmianka: Ciołek ? Kotowicz (66.Myśliwiecki), Mazurek, Kanarek (66.Maliszewski), Wołos, Adamski (86.Salewski), Bednara, Wójcik, Grądz, Prytuliak, Skoczylas. Trener: Tomasz Złomańczuk.

Żółte kartki: Majewski, Mężyk, Chrzanowski, Dwórzyński ? Grądz.

Sędziował: Jan Palikowski (Nowy Targ).

Nasi piłkarze nareszcie wygrali przed własną widownią i to pewnie i zasłużenie. Pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Marcinie Kaczmarku, który zdecydował się na indywidualną akcję w polu karnym rywala. Golkiperowi Chełmianki szans na obronę jedenastki nie dał kapitan KSZO, Wojciech Trochim. Ostrowczanie mogli wcześniej objąć prowadzenie, bo już w 4 min., ale Szymon Stanisławski przegrał pojedynek sam na sam z Ciołkiem.

Po zmianie stron, bliski podwyższenia był Jakub Chrzanowski, ale w 46 min. główkował tuż obok słupka, a minutę później trafił w poprzeczkę.

Wynik ustalił Szymon Stanisławski, który w 84 min. otrzymał podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne i tym razem umieścił piłkę w siatce obok interweniującego bramkarza z Chełma.

W doliczonym już czasie o mały włos trzeciego gola nie strzeliłby Bartosz Szydłowski, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka.

KSZO po sobotnich meczach awansował na 9 miejsce w tabeli. Przed naszym zespołem wyjazd do Dębicy, ale w meczu z Wisłoką nie będzie mógł zagrać Wojciech Trochim, który będzie pauzował za kartki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *