Szarża motocyklisty (wideo, zdjęcia)

W dniu 3 października 2020 r., po godz. 17, w Śnieżkowicach, policjanci grupy SPEED, jadący w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, zostali wyprzedzeni przez motocykl.

-Uwagę mundurowych zwrócił fakt, że tablice rejestracyjne suzuki były zamaskowane ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać jednoślad do kontroli. Motocyklista nie reagował na sygnały i zaczął uciekać przed radiowozem. Wyprzedzał ?na podwójnej ciągłej?, blisko 180 km/h w miejscu, gdzie prędkość jest ograniczona do 90, a także na skrzyżowaniu z przejściami dla pieszych.

By przerwać rajd motocyklisty do działania włączyli się inni policjanci. W Szewnie na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, patrol dzielnicowych zablokował drogę uciekinierowi.

Jak się okazało, 30-letni mieszkaniec gminy Bodzechów był trzeźwy. Swoje postępowanie tłumaczył brakiem uprawnień do kierowania motocyklami. Karę wymierzy mu sąd, który będzie musiał wziąć m.in. pod uwagę to, że nie zatrzymał się na wezwanie policjantów, a także jadąc zbyt szybko stworzył zagrożenie w ruchu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *