Milion dla szpitala

Ostrowiecki szpital otrzymał dofinansowanie z tzw. rezerwy budżetu państwa w wysokości miliona złotych. Wniosek w tej sprawie złożyło ostrowieckie starostwo powiatowe na dotację w wysokości 1 mln 123 tysiące. Szpital otrzymał równy milion. Dzięki tym środkom zostanie zakupiony sprzęt najnowszej generacji do diagnostyki.
-Powiat ostrowiecki dołoży do zakupu sprzętu 250 tysięcy. Szpital zostanie wzbogacony o sprzęt wysokiej klasy. Chciałam serdecznie podziękować posłowi Andrzejowi Kryjowi, za zaangażowanie i inicjatywę, a także wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi, dzięki tej współpracy udało się pozyskać te pieniądze na zakup potrzebnych urządzeń, które będą służyć pacjentom naszego szpitala ?mówiła starosta M. Dębniak.
-Dla nas wszystkich szpital jest wspólnym dobrem, dlatego starałem się wesprzeć ten wniosek złożony przez starostwo na sprzęt, który umożliwi zwiększenie oferty leczniczej tej placówki. Moje zabiegi pewnie nie przyniosłyby takiego efektu, gdyby nie wsparcie wojewody Z. Koniusza oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Cieszę się, że te środki zostaną zmaterializowane w postaci wysokiej klasy sprzętu, który będzie służył pacjentom ostrowieckiego szpitala. Są to ekstra środki wygospodarowane z budżetu państwa, nie są to środki z określonego klucza dla samorządów. Są to środki przyznane indywidualną decyzją prezesa Rady Ministrów. Stąd tym bardziej cieszy mnie, że będą służyć mieszkańcom ?mówił A. Kryj.
Jak informował dyrektor szpitala Andrzej Gruza, za te środki zostaną zakupione: dwie myjnie przelotowe i jedna ultradźwiękowa do centralnej sterylizacji, aparat PTC ze specjalistycznym modułem umożliwiającym zabiegi gałki ocznej oraz laser żółty na Oddział Okulistyki, artreskop, który będzie wykorzystany do operacji kolan na Oddziale Chirurgii Urazowo ?Ortopedycznej, moduł hemodynamiczny do pomiaru ruchu serca dla pacjentów w ciężkich stanach na OIOM ?ie. Koszt tych zakupów to 1 mln 250 tys. Jak potwierdza dyrektor A. Gruza w ciągu najbliższych dni zostaną przygotowane procedury przetargowe. Nowy sprzęt trafi na oddziały do końca tego roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *