Literatura współczesna w mistrzowskim wydaniu powraca

Dom Spokojnej Książki w Rżuchowie będzie gospodarzem 33 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Współczesnej ?Interpretacje współczesności?.
Imprezę zaplanowana na nadchodzący weekend 23-25 października.
Przez 32 lata przewinęło się przez ?Interpretacje współczesności? kilka pokoleń recytatorów i śpiewających poezję. Od udziału w ostrowieckim konkursie rozpoczęły się sceniczne i filmowe kariery m.in. Mirosława Baki, Marcina Bosaka, Magdaleny Waligórskiej, Katarzyny Marii Zielińskiej, Aleksandra Fiałka, Pawła Ferdka, Katarzyny Chlebnej i Jakuba Pawlaka.
Ostrowiecka scena Miejskiego Centrum Kultury była przez wiele lat przyjazna tym, którzy chcieli powiedzieć coś ważnego korzystając z literatury. Dla wielu to była lekcja bezcenna. Od dwóch lat ?Współczesna? zniknęła z konkursowej mapy Polski. Teraz wraca w Rżuchowie, w Domu Spokojnej Książki dzięki m.in. Stowarzyszeniu ?Głowa do góry?.
Wiadomo, że imprezę w tym roku wsparło m.in. Starostwo Powiatowe w Opatowie oraz starosta Tomasz Staniek, a także Urząd Gminy Sadowie reprezentowany przez wójt Marzenę Urban-Żelazowską. Można też dołożyć swoją złotówkę biorąc udział w licytacji książek w facebookowej grupie Książka od Koguta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *