104 osoby wyłączone z pracy w szpitalu!

Nieuchronnie sprawdza się czarny scenariusz w ostrowieckiej lecznicy. Jak informuje dyrektor placówki Andrzej Gruza, z pracy w szpitalu wyłączone jest ponad sto osób.

-Jest to 68 pielęgniarek, 13 lekarzy, w tym 9 internistów oraz 25 osób innego personelu medycznego. W związku z brakiem personelu byliśmy zmuszeni zawiesić pracę dwóch kolejnych oddziałów. Są to Oddziały Laryngologii i Urologii. Nadal wstrzymujemy przyjęcia na Oddziałach Wewnętrznym I i II. Dramatycznie brakuje nam personelu. Ze względu na brak anestezjologów, do odwołania wstrzymaliśmy także wykonywanie zabiegów planowych ?przyznaje dyrektor A. Gruza.

W większości przypadków absencja personelu medycznego spowodowana jest zachorowaniem na covid 19, choć także wynika ona z zachorowań na inne choroby, przebywaniem na kwarantannie członków rodzin, opieki nad dziećmi czy świadczeń rehabilitacyjnych. Stąd też, aby zapewnić pacjentom opiekę, konieczne są przesunięcia personelu pomiędzy oddziałami.

Obecnie w ostrowieckim szpitalu przebywa około 30 pacjentów zakażonych covid 19. Ze względu na brak miejsc w szpitalach specjalistycznych oraz w szpitalu jednoimiennym w Starachowicach, dyrekcja ostrowieckiej lecznicy podjęła działania, aby stworzyć miejsca dla zakażonych pacjentów.

-W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń adoptujemy drugie piętro budynku, gdzie znajduje się Pulmonologia, na dotychczasowym oddziale fizjoterapii ambulatoryjnej. Tam wygospodarujemy 17 ?20 miejsc ?mówi dyrektor ds. medycznych dr Adam Karolik.

Kolejnych około 20  miejsc dla pacjentów z covid 19,  uda się wygospodarować w budynku po dawnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dyrekcja szpitala nie ma wątpliwości, że sytuacja staje się coraz bardziej  dramatyczna. Szpital ostrowiecki nie jest odosobniony w tej nierównej walce z koronawirusem. W podobnej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie szpitale w kraju. Na tę chwilę szpital ma odpowiednią ilość respiratorów, a także środków do ochrony osobistej. Największym problemem, z którym ostrowiecka lecznica boryka się sama jest brak personelu.           

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *