Ostrowieccy taekwondocy medalistami mistrzostw Polski juniorów

Na rozgrywanych w Warszawie Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim srebrny medal wywalczył Miłosz Walczak.

Z brązowym medalem wrócił ze stolicy Oskar Szwagierczak.
Nasz klub – Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego – reprezentowali jeszcze Igor Cemerys, Paweł Kucharski i Jan Kwiecień.
-Muszę przyznać, że po zawodach mam mały niedosyt, ale był to pierwszy start naszych zawodników w tej kategorii wiekowej. Zbieramy więc niezbędne doświadczenie. Pawłowi Kucharskiemu, który doznał podczas walki kontuzji, życzę szybkiego powrotu do zdrowia – komentuje prezes i trener Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego, Wioletta Walerowicz.

smart

Ze stolicy wróciła także z brązowym medalem uczennica ostrowieckiego Technikum ZDZ im. T.Kościuszki, Olga Pochylska, która walczyła w wadze do 68 kg. Był to jej debiut w w tej kategorii wiekowej. Walkę o finał przegrała z późniejszą mistrzynią Polski z Olsztyna. Olga na co dzień trenuje w sekcji Taekwondo Olimpijskiego w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Wspólnej pod kierunkiem trenera Krzysztofa Wagi, a startuje w barwach starachowickiego Dragona.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *