Powstaje kino w Ostrowieckim Browarze Kultury. Trwa też przebudowa ZDK

Prace nad adaptacją największej Sali Ostrowieckiego Browaru Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim pod potrzeby są już mocno zaawansowane.
Jeśli pandemia nie pokrzyżuje planów, są szanse, że pierwsze seanse kinowych hitów w nowej lokalizacji odbędą się w tym roku.
? Modernizacja budynku Zakładowego Domu Kultury wymusiła przeniesienie kilku instytucji, w tym kina ?Etiuda? w inne miejsca ? przypomina prezydent Jarosław Górczyński.
Zapadła decyzja, żeby największą salę Ostrowieckiego Browaru Kultury dostosować dla potrzeb ostrowieckich kinomanów. Całość prac skalkulowano na kwotę 450 tys. zł.
– Ostrowiecki Browar Kultury otrzyma kolejną funkcjonalną powierzchnię- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Modernizowana sala będzie mogła służyć nie tylko pod projekcje fi lmowe, ale również np. pod spektakle, czy spotkania okolicznościowe. Widownia na 150 osób z możliwymi dostawkami otwiera szereg dodatkowych możliwości.
– Zakres prac jest mocno zaawansowany ? mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Ostrowickiego Browaru Kultury. W efekcie finalnym jest już konstrukcja podestów widowni, rozpoczyna się jej oklejanie wykładziną. Trwa obecnie montaż ekranu wraz z wygłuszeniem ścinany, a także montowany jest system okablowania sali dla potrzeb systemu nagłośnienia, jak również przygotowywany jest montaż serwera kinowego.
Przypomnijmy, że równocześnie trwa inwestycja pod nazwą rozbudowa i przebudowa z termomodernizacją istniejącego obiektu budowlanego Kina Etiuda z dostawą i montażem wyposażenia wraz z wykonaniem wystawy Centrum Tradycji Hutnictwa. Jej wartość to ponad 21 mln zł.
Już pod koniec września wykonawcy, którym jest firma ?ANNA-BUD? Sp. z o.o., został przekazany plac budowy. Już został zainstalowany żuraw wieżowy, który bardzo usprawni realizację inwestycji. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem rzeczowofinansowym. Już dokonano demontażu stolarki okiennej, budynek zascenia został wyburzony. Trwają prace zbrojarskie ? wykonywane jest zbrojenie pod prace żelbetowe budynku zascenia kina Etiuda. Obecnie wykonywane są też prace rozbiórkowe w sali kinowej, prace demontażowe stolarki drzwiowej, posadzek, wyposażenia łazienek wewnątrz budynku. Rozpoczęło się też wyburzenie ścian pod Centrum Tradycji Hutnictwa.
Budynek dawnego Zakładowego Domu Kultury będzie się składał z dwóch części funkcjonalnych. Pierwsze będzie stanowiło kino, które zyska nowe wnętrze i zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt. W sali kina zaprojektowana jest również technologia teatralna, która pozwoli na poszerzenie możliwości wykorzystania sali. Pojawi się również druga sala do projekcji studyjnych. Drugą częścią obiektu będzie nowoczesna wystawa stała w Centrum Tradycji Hutnictwa. Całość uzupełni kawiarnia, która powstanie na parterze budynku. Termin zakończenia realizacji inwestycji zaplanowano do dnia 15 lipca 2022 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *