Zamknij

COVID firewall zamiast namiotu! O firmie Climatic znów głośno

07:14, 04.11.2020 Paweł Słowiński
Skomentuj

O firmie Climatic, mającej swój zakład produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim, znów głośno w całym kraju.

Tym razem za sprawą nowego produktu, jakim jest modułowy Covid Firewall, który powstaje w dwóch rozwiązaniach Eco oraz Pro.

Na naszych łamach informowaliśmy, że w Bolesławcu firma Climatic zbudowała pierwszy modułowy szpital do walki z COVID-19. W tym tygodniu branżowe media obiegła wiadomość, że w Ostrowcu Świętokrzyskim powstają już modułowe systemy Covid Firewall służące do przeprowadzania testów na SarsCoV-2 np. przed przyjęciem pacjenta na oddział szpitalny. Kompleksowe rozwiązanie Covid Firewall ECO przeznaczone jest dla placówek medycznych, chroniące personel i pacjentów głównego budynku szpitala, opracowane z myślą zarówno o bezpiecznym funkcjonowaniu przyjęć planowanych, jak i przyjęć pacjentów w trybie nagłym. Technologia obiektu została skonsultowana z dyrekcjami szpitali zakaźnych, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i poprawić warunki procedur niezbędnych przed przyjęciem na oddziały szpitalne, względem dotychczas stosowanych rozwiązań (namiotów i kontenerów przyszpitalnych).

Obiekt został zaprojektowany tak, aby ograniczyć do minimum obsługę medyczną. Pacjenci oczekujący zarówno w pokojach, jak i w poczekalni objęci są monitoringiem. Podgląd z kamer przewidziano w punkcie poboru wymazów, ale może być on również przesyłany do dowolnego miejsca w szpitalu.

W celu zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza nad sufitem podwieszanym w korytarzu zaprojektowano centralę wentylacyjną wraz z jonizatorem powietrza, którego zadaniem jest redukcja stężenia wirusa SarsCov-2 we wnętrzu modułu, w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego u któregoś z pacjentów.

Z kolei sam rozkład pomieszczeń został zaplanowany tak, aby pacjent, od którego pobrano już próbkę do badań, mógł w bezpiecznych i komfortowych warunkach zaczekać na wyniki testu. Po pobraniu wymazu, przed wejściem do obiektu, kierowany jest do śluzy dla pacjentów, a następnie do poczekalni lub pokoju pacjenta. Pacjent pozostanie w obiekcie do czasu uzyskania wyniku testu. W przypadku wyniku negatywnego zostanie skierowany do budynku szpitala, aby podjąć leczenie. W obiekcie znajduje się punkt wymazowy połączony wyłącznie ze śluzą, prowadzącą do toalety dla pracowników, na korytarz wewnętrzny i na zewnątrz obiektu; śluza pacjenta prowadząca do kolejnych pomieszczeń; poczekalnia dla pacjentów w odpowiednio dobrej kondycji zdrowotnej; sześć jednoosobowych pokoi dla pacjentów wymagających odpowiednich warunków ze względu na swój stan zdrowia; toaleta dla pacjentów z systemem przyzywowym.

Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest też druga wersja rozwiązania Covid Firewall PRO opracowana z myślą zarówno o bezpiecznym funkcjonowaniu przyjęć planowanych, jak i przyjęć pacjentów w trybie nagłym. Idea funkcjonowania obiektu jest prosta: przeprowadzanie testów na SarsCoV- 2 przed przyjęciem pacjenta na oddział szpitalny.

Co ciekawe, po zakończeniu działań związanych ze zwalczaniem pandemii Covid-19, budynek Firewall PRO można przekształcić w obiekt stały o dowolnej funkcji np. jako poradnię lub jako obiekt administracyjny.

(Paweł Słowiński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%