COVID firewall zamiast namiotu! O firmie Climatic znów głośno

O firmie Climatic, mającej swój zakład produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim, znów głośno w całym kraju.
Tym razem za sprawą nowego produktu, jakim jest modułowy Covid Firewall, który powstaje w dwóch rozwiązaniach Eco oraz Pro.
Na naszych łamach informowaliśmy, że w Bolesławcu firma Climatic zbudowała pierwszy modułowy szpital do walki z COVID-19. W tym tygodniu branżowe media obiegła wiadomość, że w Ostrowcu Świętokrzyskim powstają już modułowe systemy Covid Firewall służące do przeprowadzania testów na SarsCoV-2 np. przed przyjęciem pacjenta na oddział szpitalny. Kompleksowe rozwiązanie Covid Firewall ECO przeznaczone jest dla placówek medycznych, chroniące personel i pacjentów głównego budynku szpitala, opracowane z myślą zarówno o bezpiecznym funkcjonowaniu przyjęć planowanych, jak i przyjęć pacjentów w trybie nagłym. Technologia obiektu została skonsultowana z dyrekcjami szpitali zakaźnych, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i poprawić warunki procedur niezbędnych przed przyjęciem na oddziały szpitalne, względem dotychczas stosowanych rozwiązań (namiotów i kontenerów przyszpitalnych).
Obiekt został zaprojektowany tak, aby ograniczyć do minimum obsługę medyczną. Pacjenci oczekujący zarówno w pokojach, jak i w poczekalni objęci są monitoringiem. Podgląd z kamer przewidziano w punkcie poboru wymazów, ale może być on również przesyłany do dowolnego miejsca w szpitalu.
W celu zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza nad sufitem podwieszanym w korytarzu zaprojektowano centralę wentylacyjną wraz z jonizatorem powietrza, którego zadaniem jest redukcja stężenia wirusa SarsCov-2 we wnętrzu modułu, w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego u któregoś z pacjentów.
Z kolei sam rozkład pomieszczeń został zaplanowany tak, aby pacjent, od którego pobrano już próbkę do badań, mógł w bezpiecznych i komfortowych warunkach zaczekać na wyniki testu. Po pobraniu wymazu, przed wejściem do obiektu, kierowany jest do śluzy dla pacjentów, a następnie do poczekalni lub pokoju pacjenta. Pacjent pozostanie w obiekcie do czasu uzyskania wyniku testu. W przypadku wyniku negatywnego zostanie skierowany do budynku szpitala, aby podjąć leczenie. W obiekcie znajduje się punkt wymazowy połączony wyłącznie ze śluzą, prowadzącą do toalety dla pracowników, na korytarz wewnętrzny i na zewnątrz obiektu; śluza pacjenta prowadząca do kolejnych pomieszczeń; poczekalnia dla pacjentów w odpowiednio dobrej kondycji zdrowotnej; sześć jednoosobowych pokoi dla pacjentów wymagających odpowiednich warunków ze względu na swój stan zdrowia; toaleta dla pacjentów z systemem przyzywowym.
Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest też druga wersja rozwiązania Covid Firewall PRO opracowana z myślą zarówno o bezpiecznym funkcjonowaniu przyjęć planowanych, jak i przyjęć pacjentów w trybie nagłym. Idea funkcjonowania obiektu jest prosta: przeprowadzanie testów na SarsCoV- 2 przed przyjęciem pacjenta na oddział szpitalny.
Co ciekawe, po zakończeniu działań związanych ze zwalczaniem pandemii Covid-19, budynek Firewall PRO można przekształcić w obiekt stały o dowolnej funkcji np. jako poradnię lub jako obiekt administracyjny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *