Niewybuch na ulicy Korzennej

W dniu 16 listopada 2020 r., przed godz. 11, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Korzennej, 47-latek podczas prac ziemnych znalazł niewybuch.

-Na miejsce znaleziska przybył patrol policji, gdzie ostrowiecki pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko -pirotechniczne potwierdzając, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali ostrowieccy policjanci.

Policjanci przypominają, że że takich znalezisk nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów. Miejsce, gdzie się znajduje niewybuch dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *