Szkodliwa whisky. Wybił szybę muszlą klozetową

W ubiegłym tygodniu ktoś dwukrotnie włamał się do jednego z barów piwnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Właściciel zgłosił kradzież dwóch butelek whisky. Wartość łączna strat została przez niego oszacowana na kwotę ponad 100 złotych.

-W dniu 20 listopada 2020 r. funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili i zatrzymali 55-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna przyznał się, że wtargnął do lokalu, wybijając szybę w oknie za pomocą muszli klozetowej, którą znalazł na pobliskim śmietniku, gdyż był mocno ?spragniony?. Niestety, po spożyciu alkoholu poczuł się gorszej i został ostatecznie zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Po dwóch dniach 55-latek ponownie wtargnął do tego samego lokalu. Tym razem rozciął folię zabezpieczającą uprzednio wybitą przez siebie szybę i znowu skradł alkohol.

W dniu 20 listopada 2020 r. mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *