Ćwierć wieku Memoriału Bronisława Kubickiego. Zjechali się pięściarze z siedmiu klubów

Na ostrowieckim ringu, w małej hali treningowej, odbył się XXV Pięściarski Turniej imienia Bronisława Kubickiego. W tym jednym z najstarszych sportowych turniejów w naszym regionie zaprezentowało się 36 pięściarzy, którzy stoczyli 8 walk sparingowych i 10 walk turniejowych.
Walczyli zawodnicy z takich klubów, jak KSZO, Ring Busko-Zdrój, Rushh Kielce, Skarżyski Klub Bokserski, Skalnik Wiśniówka, Star Starachowice, Figther Kielce. Turniej rozgrywano pod patronatem gminy Ostrowiec, a KSZO za jego organizację dziękuje także radnym Danielowi Strojnemu i Dariuszowi Wierzbińskiemu oraz lekarzowi, Irenie Kowalczyk-Kwiecień.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Najpierw oglądaliśmy osiem walk sparingowych, w których zaprezentowali się m.in. wychowankowie naszego klubu. Wszystkie walki, podczas których realizowano przede wszystkim cele szkoleniowe, sędziowie punktowali jako remisowe. I tak, Aleksandra Szczodrak walczyła z Karoliną Kamińską z Ring Busko-Zdrój, Patryk Haraźny z Igorem Kamińskim ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego, Aleks Czarnecki z Franciszkiem Kułakiem ze Skalnika Wiśniówka, Filip Kacała z Miłoszem Żurkiem z Ring Busko- Zdrój oraz Daniel Surowiec z Kacprem Fidosem ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego.
W ramach XXV Pięściarskiego Turnieju imienia Bronisława Kubickiego odbyło się dziesięć walk. W sześciu z nich wystąpili pięściarze KSZO. W kategorii kadetów w wadze 80+ kg Bartosz Klepacz pokonał Wiktora Skibę z Ring Busko-Zdrój. Nasza juniorka Natalia Kaniewska w wadze do 57 kg zwyciężyła Patrycję Sitarską z Fightera Kielce. W grupie juniorów do 60 kg Jakub Stojek wypunktował Wiktora Orynka ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego, a w wadze do 75 kg Bartosz Ogłaza uległ Kacprowi Najbergowi ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego. Seniorzy KSZO stoczyli dwie walki. W wadze do 69 kg Albert Orzeł pokonał Kacpra Machnika z Fightera Kielca, a Andrzej Kołton wypunktował Konrada Michalczaka ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego.
Turniej, po raz pierwszy w historii, rozgrywano w reżimie sanitarnym.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ćwierć wieku Memoriału Bronisława Kubickiego. Zjechali się pięściarze z siedmiu klubów

  • 1 grudnia 2020 at 16:53
    Permalink

    Jaki prezes, taki turniej. Zamienić dwudniowy czy kiedyś trzydniowy turniej na podwórkowe lub podblokowe potyczki. Żal patrzeć na to. Brawo… Dyrektorze – radny

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *