Drugie, trzecie miejsce na koniec rozgrywek? Trener Tadeusz Krawiec o…

…meczu ze Stalą Kraśnik
-To był dla nas bardzo trudny mecz – mówi trener KSZO, Tadeusz Krawiec. –Stal Kraśnik zaprezentowała się na naszym boisku bardzo dobrze. Wiadomo, że łatwiej gra nam się z rywalami, którzy bardziej prezentują otwarty futbol. Wiedzieliśmy, że Stal, która rozpaczliwie szuka punktów, nie będzie w Ostrowcu prezentowała otwartej piłki. Dlatego spotkanie miało zupełnie inne oblicze, niż to z Wisłą Puławy i dlatego ta bramka Michała Palucha sprawiła nam tyle radości, tym bardziej, że dała nam nie tylko komplet punktów, ale i awans w tabeli, o co nam chodziło… Gratuluję Marcinowi Wróblowi przygotowania zespołu, zarówno pod względem taktycznym, jak i mentalnym, do gry z KSZO. Dlatego mieliśmy w tym meczu tak ciężki orzech do zgryzienia. Zmiany jednak, które dokonałem, mające na celu wprowadzenie do gry zarówno skrzydłowego, jak i napastnika, przyniosły efekty.
…zwycięskiej passie na koniec rundy
-Te wygrane na koniec rundy jesiennej dają nam bardzo dużo, bo budują atmosferę w zespole i klubie. Łatwiej w takich okolicznościach rozmawia się o kwestiach organizacyjnych w klubie. Fajnie więc, że okres jesiennego grania zamykamy trzema zwycięstwami. Tę drużynę, po drobnych korektach, stać na jeszcze lepszą grę i jeszcze lepsze miejsce w tabeli. Uważam, że w przerwie zimowej dokonamy kilku zmian w kadrze.
…stabilizacji w zespole
-Nasza drużyna pokazała, że ma zarówno potencjał, jak i charakter. Cieszę się, że udało mi się z nią nawiązać wspólny język. Jestem przeciwnikiem zmian rewolucyjnych w każdym zespole, dlatego chciałbym, żeby w naszej drużynie zaszły jedynie kosmetyczne zmiany. Wprowadzenie trzech, czterech zmian w kadrze może przynieść naszej drużynie sporo korzyści.
…walce w rundzie wiosennej
-w rundzie wiosennej będziemy atakować czołówkę tabeli. Zdaję sobie sprawę z tego, że do Wisły Puławy mamy ogromną stratę punktów, ale dla mnie celem będzie zajęcie 2-3 miejsca na koniec rozgrywek.
…stawianiu na wychowanków
-W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej będę miał okazję dokładnego przyjrzenia się piłkarskiemu zapleczu KSZO. Chcę stworzyć swoisty poligon doświadczalny dla młodych zawodników i sprawdzić ich w meczach z silnymi rywalami. Jesienią nie było na to czasu, bo nasze wysiłki determinował przede wszystkim wynik, a wiadomo, że młodzi piłkarze w takich okolicznościach grają nerwowo i popełniają błędy. Przed nami więc czas na wprowadzanie do drużyny młodych graczy i ich ocena w meczach sparingowych.
…najbliższej przyszłości
-Do 15 grudnia nasza drużyna przebywać będzie na roztrenowaniu. Ten okres chcemy poświęcić głównie na pracy nad siłą, dlatego sporo zajęć spędzimy w siłowni. 10 stycznia wznowimy przygotowania do rundy wiosennej, ale do tego czasu chcemy wprowadzić cykl cięższych zajęć posezonowych. Kładę na to nacisk, bo drużyna pod tym względem nie wyglądała – zwłaszcza na początku sezonu – najlepiej. Kiedy chciałem to naprawić, to piłkarze na ciężkich nogach przegrali z rezerwami Korony.
…pandemicznych naleciałościach
-Bardzo się cieszę, że dograliśmy rundę jesienną bez jakichkolwiek wstrząsów, choć wiele mówiło się o tym, że rozgrywki piłkarskie na niższym szczeblu, z powodu koronawirusa, trzeba zawiesić. To dla kibiców, którzy nie mogą przychodzić na stadiony, ale kontrolują rozgrywki w Internecie, duża sprawa. Liczę na to, że wiosną pod tym względem wiele się zmieni…

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Drugie, trzecie miejsce na koniec rozgrywek? Trener Tadeusz Krawiec o…

 • 1 grudnia 2020 at 14:27
  Permalink

  a komu trzecie lub drugie miejsce w tabeli będzie potrzebne, chyba tylko dla klubowej statystyki i dla ofiar wspierających klub. sts będzie się toczył z rozgrywkami ligowymi. najlepiej tworzyć drużynę rozwojową a nie co rozpoczęcie sezonu to nowi zawodnicy. jest kilku obiecujących zawodników a emerytów którzy graja nie dla satysfakcji sportowej podziękować

  Reply
 • 5 grudnia 2020 at 07:40
  Permalink

  … przepraszam ale jeszcze muszę zadać to pytanie, które zapewne będzie bez odpowiedzi, czy w klubie są skauci, wysłannicy, czy szpiedzy? czyli jak to mówi się w środowisku piłki nożnej osoby, które z ramienia klubu oglądają młodych i utalentowanych piłkarzy. czy jest to działanie jest typowo amatorskie?, czy może są zachowane zasady profesjonalizmu

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *