Drugie, trzecie miejsce na koniec rozgrywek? Trener Tadeusz Krawiec o…

?meczu ze Stalą Kraśnik
-To był dla nas bardzo trudny mecz ? mówi trener KSZO, Tadeusz Krawiec. ?Stal Kraśnik zaprezentowała się na naszym boisku bardzo dobrze. Wiadomo, że łatwiej gra nam się z rywalami, którzy bardziej prezentują otwarty futbol. Wiedzieliśmy, że Stal, która rozpaczliwie szuka punktów, nie będzie w Ostrowcu prezentowała otwartej piłki. Dlatego spotkanie miało zupełnie inne oblicze, niż to z Wisłą Puławy i dlatego ta bramka Michała Palucha sprawiła nam tyle radości, tym bardziej, że dała nam nie tylko komplet punktów, ale i awans w tabeli, o co nam chodziło? Gratuluję Marcinowi Wróblowi przygotowania zespołu, zarówno pod względem taktycznym, jak i mentalnym, do gry z KSZO. Dlatego mieliśmy w tym meczu tak ciężki orzech do zgryzienia. Zmiany jednak, które dokonałem, mające na celu wprowadzenie do gry zarówno skrzydłowego, jak i napastnika, przyniosły efekty.
?zwycięskiej passie na koniec rundy
-Te wygrane na koniec rundy jesiennej dają nam bardzo dużo, bo budują atmosferę w zespole i klubie. Łatwiej w takich okolicznościach rozmawia się o kwestiach organizacyjnych w klubie. Fajnie więc, że okres jesiennego grania zamykamy trzema zwycięstwami. Tę drużynę, po drobnych korektach, stać na jeszcze lepszą grę i jeszcze lepsze miejsce w tabeli. Uważam, że w przerwie zimowej dokonamy kilku zmian w kadrze.
?stabilizacji w zespole
-Nasza drużyna pokazała, że ma zarówno potencjał, jak i charakter. Cieszę się, że udało mi się z nią nawiązać wspólny język. Jestem przeciwnikiem zmian rewolucyjnych w każdym zespole, dlatego chciałbym, żeby w naszej drużynie zaszły jedynie kosmetyczne zmiany. Wprowadzenie trzech, czterech zmian w kadrze może przynieść naszej drużynie sporo korzyści.
?walce w rundzie wiosennej
-w rundzie wiosennej będziemy atakować czołówkę tabeli. Zdaję sobie sprawę z tego, że do Wisły Puławy mamy ogromną stratę punktów, ale dla mnie celem będzie zajęcie 2-3 miejsca na koniec rozgrywek.
?stawianiu na wychowanków
-W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej będę miał okazję dokładnego przyjrzenia się piłkarskiemu zapleczu KSZO. Chcę stworzyć swoisty poligon doświadczalny dla młodych zawodników i sprawdzić ich w meczach z silnymi rywalami. Jesienią nie było na to czasu, bo nasze wysiłki determinował przede wszystkim wynik, a wiadomo, że młodzi piłkarze w takich okolicznościach grają nerwowo i popełniają błędy. Przed nami więc czas na wprowadzanie do drużyny młodych graczy i ich ocena w meczach sparingowych.
?najbliższej przyszłości
-Do 15 grudnia nasza drużyna przebywać będzie na roztrenowaniu. Ten okres chcemy poświęcić głównie na pracy nad siłą, dlatego sporo zajęć spędzimy w siłowni. 10 stycznia wznowimy przygotowania do rundy wiosennej, ale do tego czasu chcemy wprowadzić cykl cięższych zajęć posezonowych. Kładę na to nacisk, bo drużyna pod tym względem nie wyglądała ? zwłaszcza na początku sezonu ? najlepiej. Kiedy chciałem to naprawić, to piłkarze na ciężkich nogach przegrali z rezerwami Korony.
?pandemicznych naleciałościach
-Bardzo się cieszę, że dograliśmy rundę jesienną bez jakichkolwiek wstrząsów, choć wiele mówiło się o tym, że rozgrywki piłkarskie na niższym szczeblu, z powodu koronawirusa, trzeba zawiesić. To dla kibiców, którzy nie mogą przychodzić na stadiony, ale kontrolują rozgrywki w Internecie, duża sprawa. Liczę na to, że wiosną pod tym względem wiele się zmieni?

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Drugie, trzecie miejsce na koniec rozgrywek? Trener Tadeusz Krawiec o…

 • 01/12/2020 at 14:27
  Permalink

  a komu trzecie lub drugie miejsce w tabeli będzie potrzebne, chyba tylko dla klubowej statystyki i dla ofiar wspierających klub. sts będzie się toczył z rozgrywkami ligowymi. najlepiej tworzyć drużynę rozwojową a nie co rozpoczęcie sezonu to nowi zawodnicy. jest kilku obiecujących zawodników a emerytów którzy graja nie dla satysfakcji sportowej podziękować

  Reply
 • 05/12/2020 at 07:40
  Permalink

  … przepraszam ale jeszcze muszę zadać to pytanie, które zapewne będzie bez odpowiedzi, czy w klubie są skauci, wysłannicy, czy szpiedzy? czyli jak to mówi się w środowisku piłki nożnej osoby, które z ramienia klubu oglądają młodych i utalentowanych piłkarzy. czy jest to działanie jest typowo amatorskie?, czy może są zachowane zasady profesjonalizmu

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *