Sport Wszystkich Dzieci. 49 mln zł w puli

Ruszył nabór wniosków do ministerialnego programu ?Sport Wszystkich Dzieci? w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Na jego realizację w 2021 roku przeznaczono kwotę 49 mln zł.

Program ?Sport Wszystkich Dzieci? ze względu na swoją specyfikę adresowany jest do uczniów szkół różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również do klubów i organizacji sportowych. Założeniem Programu jest powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w podstawowych obszarach kultury fizycznej.

Nabór wniosków dotyczy trzech zadań:

1.Projekt ?Lokalny Animator Sportu? ? pula 21 mln zł (wnioski należy składać do 14 grudnia 2020 r.)

2.Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży ? pula 10 mln zł (wnioski należy składać do 20 stycznia 2021 r.)

3.Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe ? 18 mln zł (wnioski należy składać do 29 stycznia 2021 r.)

Z uwagi na trudną sytuację finansową organizacji sportowych, spowodowaną pandemią, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński zdecydował o zwiększeniu stawki dla instruktorów i trenerów prowadzących zajęcia sportowe w ramach zadania nr 3 do poziomu 60 zł (w roku bieżącym – 40 zł). W zadaniu nr 2 i 3 zmniejszony został wymagany wkład własny do poziomu 5% (dotychczas wynosił odpowiednio 20% i 30%). 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *