Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości. Ostrowiec kontra Warszawa i Złotów

W ubiegły poniedziałek w Hali KSZO odbył się ?Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości?, w którym Ostrowiec Świętokrzyski rywalizuje z Warszawą i Złotowem.W wydarzeniu, które realizowała Fundacja ?Orły Sportu?, dzieci ze szkół podstawowych rywalizowały w 8 konkurencjach, m.in. w rzucie piłką do kosza, slalomie ze strzałem do bramki, skoku w dal, czy skakaniu na skakance. Wszyscy uczestnicy zbierali punkty dla swojego miasta i walczyli o miano ?Miasta ? Mistrza?.  Po zliczeniu punktacji ze wszystkich turniejów zwycięskie miasto otrzyma okazały puchar i tytuł zwycięzcy ?Korespondencyjnego Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości?. Dowiemy się tego na dniach, gdyż w minioną sobotę rywalizacja toczyła się w Złotowie i potrzeba chwili, by podliczyć rezultaty wszystkich trzech miast.

Każde z dzieci uczestniczących w rywalizacji otrzymało pakiet startowy, pamiątkowy medal oraz sportowe upominki. Najlepsze dzieci uhonorowane zostały również pucharami. Zawody, ze względu na COVID-19, przeprowadzono w formie korespondencyjnej, dzięki której można było zaangażować szeroką rzeszę uczestników. W Ostrowcu do rywalizacji, w małych grupach podzielonych na tury, wystartowało około 150 dzieci.

Na starcie widzieliśmy siatkarki Volley Stars i MUKS Jedynka, piłkarzy z grup młodzieżowych KP KSZO 1929 i Galacticos, a także młodych piłkarzy ręcznych KSZO.

Gościem honorowym zawodów był nasz srebrny olimpijczyk z Barcelony, piłkarz Andrzej Kobylański.

Wszyscy podkreślali, że pomysł takiej rywalizacji korespondencyjnej w dobie pandemii, to doskonałe rozwiązanie angażujące dzieci do rywalizacji sportowej, której tak bardzo im brakuje w tym czasie. Podkreślił to otwierający rywalizację wiceprezydent Ostrowca, Piotr Dasios.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *