Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości. Ostrowiec kontra Warszawa i Złotów

W ubiegły poniedziałek w Hali KSZO odbył się „Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości”, w którym Ostrowiec Świętokrzyski rywalizuje z Warszawą i Złotowem.W wydarzeniu, które realizowała Fundacja „Orły Sportu”, dzieci ze szkół podstawowych rywalizowały w 8 konkurencjach, m.in. w rzucie piłką do kosza, slalomie ze strzałem do bramki, skoku w dal, czy skakaniu na skakance. Wszyscy uczestnicy zbierali punkty dla swojego miasta i walczyli o miano „Miasta – Mistrza”.  Po zliczeniu punktacji ze wszystkich turniejów zwycięskie miasto otrzyma okazały puchar i tytuł zwycięzcy „Korespondencyjnego Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości”. Dowiemy się tego na dniach, gdyż w minioną sobotę rywalizacja toczyła się w Złotowie i potrzeba chwili, by podliczyć rezultaty wszystkich trzech miast.

Każde z dzieci uczestniczących w rywalizacji otrzymało pakiet startowy, pamiątkowy medal oraz sportowe upominki. Najlepsze dzieci uhonorowane zostały również pucharami. Zawody, ze względu na COVID-19, przeprowadzono w formie korespondencyjnej, dzięki której można było zaangażować szeroką rzeszę uczestników. W Ostrowcu do rywalizacji, w małych grupach podzielonych na tury, wystartowało około 150 dzieci.

Na starcie widzieliśmy siatkarki Volley Stars i MUKS Jedynka, piłkarzy z grup młodzieżowych KP KSZO 1929 i Galacticos, a także młodych piłkarzy ręcznych KSZO.

Gościem honorowym zawodów był nasz srebrny olimpijczyk z Barcelony, piłkarz Andrzej Kobylański.

Wszyscy podkreślali, że pomysł takiej rywalizacji korespondencyjnej w dobie pandemii, to doskonałe rozwiązanie angażujące dzieci do rywalizacji sportowej, której tak bardzo im brakuje w tym czasie. Podkreślił to otwierający rywalizację wiceprezydent Ostrowca, Piotr Dasios.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *