Doświadczony stoper i młodzieżowcy na skrzydła

Jak poinformował nas Sebastian Mazur – dyrektor sportowy KP KSZO 1929, w przerwie zimowej nasz klub zasili 3-4 nowych zawodników i tyleż samo odejdzie na wypożyczenie do innych zespołów.
Dla ciekawostki podajmy, że chęć powrotu do KSZO wyraził Bartłomiej Smuczyński, który po okresie gry w Wieczystej Kraków jesienią występował w trzecioligowej Broni Radom.
-Chcemy przede wszystkim pozyskać doświadczonego stopera, który potrafiłby ustawić grę defensywną zespołu i wprowadzać piłkę do gry z własnej strefy obronnej, a także młodzieżowców na pozycji skrzydłowych ? mówi Sebastian Mazur. ?Nie chcę na dziś mówić o nazwiskach, bo rozmowy w tej kwestii jeszcze się toczą. Nie jest również przesądzone, którzy zawodnicy opuszczą naszą drużynę.
Przypomnijmy, że w jedynym z przedświątecznych meczów sparingowych KP KSZO 1929 sprawdzał pięciu młodych piłkarzy, właśnie w kontekście obsady zespołu graczami w wieku młodzieżowców. Jak się dowiadujemy, najbardziej do gustu trenerowi Tadeuszowi Krawcowi przypadła gra ofensywnego pomocnika, 20-letniego Daniela Chwałowskiego, występującego obecnie w Orkanie Buczek, a wcześniej zawodnika juniorskich zespołów Concordii Piotrków Trybunalski i GKS Bełchatów. Czy to on zasili nasz klub, pokaże czas. W sparingu zagrał także Michał Lewandowski (23-letni pomocnik z Orkana Buczek, były gracz GKS Bełchatów), 23-letni Ernest Rozmysłowski (piłkarz Olimpii Pogoń Staszów, który w minionej rundzie jesiennej na boiskach IV ligi świętokrzyskiej strzelił 11 goli), 20-letni Jakub Hińcza (obrońca GKS Nowiny). Na razie pewne jest, że z wypożyczenia do Łysicy Bodzentyn wraca 19- letni Dawid Zalewski, wychowanek KSZO, który otrzyma szansę włączenia do kadry.
Do zajęć nasz zespół powróci w poniedziałek, 11 stycznia. I tak, 16 stycznia w Ostrowcu o godz. 13 KSZO zmierzy się z Wieczystą Kraków. 27 stycznia w Starachowicach zagramy ze Starem, a 30 stycznia w Radomiu z Bronią. 3 lutego KSZO wyjedzie do Nowego Sącza na sparing z pierwszoligową Sandecją, a 4 lutego będzie konfrontował siły ze Stalą Kraśnik. 6 lutego KSZO podejmować będzie najpierw Powiślankę Lipsko, a później OKS Opatów. 10 lutego ostrowieccy piłkarze zagrają ze Stalą w Stalowej Woli, a 13 lutego w Lublinie z Motorem. Natomiast 20 lutego zmierzą się w Staszowie z Siarką Tarnobrzeg, a 27 lutego będą podejmować Wisłę Sandomierz.
Oczywiście, plan gier sparingowych będzie musiał być korygowany, choćby ze względu na to, że Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej podał projekt terminarza rozgrywek w grupie IV III ligi. 22 kolejka miałaby się odbyć już w dniach 27-28 lutego. To wariant optymistyczny, zakładający dobrą aurę i przydatność boisk do gry. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *