Łukasz Dybiec: -To będzie największa impreza sportowa w 2021 roku w naszym województwie

-Polski Związek Bokserski poinformował, że w kwietniu 2021 roku, we współpracy ze Światową Federacją Boksu Olimpijskiego AIBA, pierwszy raz w 100-letniej historii boksu, Polska będzie organizować Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Brzmi niesłychanie dumnie?


-Nasze wieloletnie starania, a zwłaszcza prezesa Grzegorza Nowaczka, o przyznanie organizacji tych zawodów, zostały docenione na Nadzwyczajnym Kongresie AIBA w Budapeszcie w 2020 roku ? mówi wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. marketingu oraz wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Spośród wielu innych ofert ostatecznie komisja konkursowa zarekomendowała Polskę, jako organizatora tych mistrzostw. Ta wspaniała impreza sportowa odbędzie się w stolicy województwa świętokrzyskiego w Kielcach w Hali Legionów w dniach od 10 do 24 kwietnia 2021 roku.
-Domyślam się, że wydarzenie sportowe tej rangi będzie okazją do promocji boksu i sportu polskiego w ogóle?
-To fakt. Oczy całego świata pięściarskiego będą w tym okresie zwrócone na Kielce i województwo świętokrzyskie, a cały region zyska doskonałą okazję do promocji swoich walorów w Polsce i na arenie międzynarodowej. Zgodnie z doświadczeniami z wcześniej organizowanych imprez tej rangi wynika, że należy spodziewać się około 600 zawodniczek i zawodników z całego świata, biorących udział w tych zawodach. W połączeniu z grupą sztabów szkoleniowych i przedstawicieli 83 światowych federacji bokserskich, oczekiwać należy około 2000-3000 zagranicznych gości. Przeważnie większość zespołów przyjeżdża dużo wcześnie celem tzw. aklimatyzacji, uczestnicząc w tym czasie w różnego rodzaju zgrupowaniach i obozach szkoleniowych. Aby wypełnić czas wolny od treningów czy walk, zapewnimy członkom poszczególnych ekip zwiedzanie regionu poprzez zorganizowane wycieczki. Będzie to niesamowita okazja, aby ludzie z innych stron świata, czasami bardzo odległych, przekonali się, jaki piękny jest nasz kraj. Z kolei dzięki różnego rodzaju imprezom towarzyszącym, takim jak zorganizowane wycieczki w dniach wolnych od walk oraz wystawy poświęcone Ziemi Świętokrzyskiej, władze naszego województwa będą miały okazję zaprezentować wszelkie atuty, jakimi charakteryzuje się nasz przepiękny region. Można by tu w nieskończoność wymieniać atrakcje województwa świętokrzyskiego. Głównym celem turystycznym są oczywiście Góry Świętokrzyskie jako najstarsze w Polsce pasmo górskie ze Świętym Krzyżem, Dymarkami Świętokrzyskimi, ale dla nas przede wszystkim wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego. Goście zwiedzą również Chęciny ? Zamek Królewski, Jaskinię Raj i Muzeum Wsi Kieleckiej, czy też Ujazd z ruinami XVII-wiecznego zamku Krzyżtopór.

-Kielce będą miastem ? gospodarzem mistrzostw, ale czy pięściarze będą chociaż mogli trenować w ostrowieckiej hali?
-Tego jeszcze nie wiem. Nasze miasto pozostaje otwarte na wszystkie propozycje. Kielce oprócz Hali Legionów i stadionu Suzuki Arena Kielce posiadają jeszcze 8 hal sportowych, stadion lekkoatletyczny, 5 basenów, 2 stoki narciarskie z wyciągami, korty tenisowe, a także wiele innych obiektów sportowych i rekreacyjnych. Ponadto, Kielce dysponują bardzo dobrą bazą hotelową. Mam tu na myśli tak ekskluzywne ośrodki, jak Binkowski Hotel, Grand Hotel, Hotel Kongresowy, czy Hotel Odyssey. Stolica naszego województwa dysponuje też idealną lokalizacją tranzytową, bo z Kielce jest dość blisko do lotnisk w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Rzeszowie, czy Łodzi. Kielce położone są pomiędzy 5 międzynarodowymi portami lotniczymi, z którymi połączone jest drogami szybkiego ruchu.
-Do zawodów pozostało cztery miesiące. Chyba już w ruch poszły wszystkie machiny marketingowe?
-O, tak. Poszukujemy wolontariuszy chętnych do pracy przy organizacji mistrzostw. Dosłownie tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia szeroko zakrojonych działań promocyjnych, związanych z organizacją imprezy. Powołany został już sztab organizacyjny zrzeszający wybitnych specjalistów z dziedziny sportu, administracji i organizacji eventów, fi nansów i marketingu. Zaplanowane zostały działania na niespotykaną dotąd skalę, mające za zadanie rozreklamowanie tego ogromnego przedsięwzięcia, a co za tym idzie, promocję województwa świętokrzyskiego i miasta Kielce oraz głównych sponsorów imprezy. Zaangażowane w nią będą wszystkie media prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. Nie ma się co dziwić, wszak będzie to największe święto boksu w województwie świętokrzyskim, w całej Polsce i na świecie. Do objęcia Honorowym Patronatem nad Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata w Boksie zostali zaproszeni premier Mateusz Morawiecki oraz sekretarz stanu w ministerstwie sportu, Anna Krupka. Już od początku roku rozpocznie się emisja filmów i spotów promujących nie tylko samą imprezę, ale też sponsorów, którzy udzielą wsparcia organizatorom. Będą one emitowane zarówno przed mistrzostwami, jak i w trakcie ich trwania oraz po zakończeniu, w czasie relacji i powtórek. Zaplanowane są też różnego rodzaju wydawnictwa reklamujące to wydarzenie, w których również nie może zabraknąć miejsca na promocję województwa i jego stolicy oraz głównych sponsorów.


-No właśnie, na co mogą liczyć sponsorzy, którzy zdecydują się wesprzeć organizację mistrzostw świata?
-Spoty i filmy promocyjne, emitowane na telebimach w czasie trwania imprezy oraz konferencji prasowych będą zawierały właśnie materiały sponsorów. Będą umieszczone w centralnych miejscach hali w formie banerów, roll-upów, flag, itp. Logotypy sponsorów znajdą się na ściankach konferencyjnych, ściankach do wywiadów oraz na ściance do dekoracji za podium. Poza tym, sponsorzy mogą liczyć na reklamę w wydawnictwach związanych z mistrzostwami: folderach, broszurach, ogłoszeniach prasowych. Przedstawiciele sponsorów znajdą się także w komitecie honorowym. Z pewnością gratką będzie wyemitowanie logotypu sponsora na antenie TVP Sport HD podczas transmisji walk. Marka firm, które wesprą organizację mistrzostw, doczeka się wreszcie możliwości ekspozycji tematycznych na terenie Hali Legionów. Dodatkowo, logotypy sponsorów znajdą się na wszelkich materiałach promujących imprezę, telebimach ulicznych, bilboardach, banerach, plakatach, ulotkach, biletach. Istnieje także możliwość umieszczenia logotypu sponsora na dresach kadry narodowej, co ma na celu wzmocnienie świadomości marki i utrwalenie wizerunku sponsora na arenie międzynarodowej poprzez szeroko zakrojoną kampanię medialną w prasie, telewizji, radiu, portalach internetowych i społecznościowych.
-Nasz region, poprzez świetne wyniki pięściarzy takich klubów, jak Rushh Kielce, czy KSZO, należy obecnie do najmocniejszych w kraju. Organizacja mistrzostw, to nagroda za dobrą pracę szkoleniową, nie wspominając o niebywałym wyróżnieniu?
-Region świętokrzyski może poszczycić się wspaniałymi tradycjami bokserskimi. Wśród naszych zawodników było wielu wybitnych pięściarzy, medalistów olimpijskich, mistrzów Europy oraz mistrzów Polski. Przykładem jest Leszek Drogosz zwany ?Czarodziejem Ringu?, trzykrotny mistrz Europy oraz brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich oraz ośmiokrotny mistrz Polski. Od 2013 roku w Kielcach odbywa się coroczny Memoriał ku jego czci, który jest jedną z najważniejszych imprez bokserskich w kraju i został na stałe wpisany w kalendarz imprez AIBA z najwyższą kategorią A. Każda z edycji Memoriału cieszy się ogromnym zainteresowaniem i każdorazowo stoi na coraz wyższym poziomie organizacyjnym i sportowym. Oczywiście, pięściarze KSZO mają olbrzymi wkład w rozwój pięściarstwa na Ziemi Świętokrzyskiej. Nasz klub ma przecież w dorobku ponad sto medali mistrzostw Polski. Obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego działa 9 klubów bokserskich, w szeregach których trenują setki młodych ludzi. Każda organizowana w województwie świętokrzyskim tego typu impreza sportowa pomaga propagować aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia wśród młodzieży naszego regionu. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata będą pierwszym w historii naszego kraju wydarzeniem bokserskim o tak dużej randze, toteż liczymy na to, że pozytywny wpływ na popularyzację boksu będzie nieporównywanie większy i przekona wielu młodych ludzi do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. Na tej bazie możemy oczekiwać wychowania nowego pokolenia przyszłych mistrzów.  
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *