Pamiętny spacer. Ostrowczanka znalazła zwłoki…

Spacerująca za kościołem kobieta natknęła się na zwłoki młodego człowieka, lezące w trawie w pobliżu bloku przy ul. Polnej. Na miejscu natychmiast zjawił się prokurator, policjanci, rozbito namiot dla kryminalistyków.
Pierwsze ustalenia
W dniu 19 lipca 2020 r., o godz. 10.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim, w pobliżu kościoła przy ul. Polnej, spacerująca kobieta natknęła się na zwłoki młodego mężczyzny. W dniu 22 lipca 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim postawiła zarzuty zabójstwa i wniosek o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego Daniela K.
Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim podała, że martwy mężczyzna to 20-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego.
-Z relacji świadka wynikało, że odkrycia dokonała przypadkowo, będąc na spacerze, na nieużytkach znajdujących się pomiędzy ulicą Polną a Denkowską w Ostrowcu Świętokrzyskim ?powiedziała w dniu 22 lipca 2020 r. aspirant Ewelina Wrzesień. Zebrane przez śledczych ślady wskazywały, że do śmierci, znalezionego między blokiem a kościołem, 20-letniego ostrowczanina, najprawdopodobniej ktoś się przyczynił.
Ostrowieccy kryminalni od razu przystąpili do działań i wykonali szereg czynności, które jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat.
Mieszkańcy bloku nie byli skorzy do rozmów na temat tej tragedii. Po pierwsze – wydarzyła się wielka tragedia, bo nie żyje młody człowiek, a to już mówi samo za siebie, a po drugie ? sami najprawdopodobniej niezbyt dużo wiedzieli.
Zarzut zabójstwa
W dniu 22 lipca 2020 r. prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach podał, że Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 162.2020 przeciwko 21-letniemu Danielowi K. podejrzanemu o zabójstwo 20-latka.

-Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 lipca br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. W oparciu o zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w postaci m.in. wyników oględzin miejsca zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, ustalono, iż Daniel K. zadał pokrzywdzonemu serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia i zdrowia części ciała, tj. w głowę, szyję oraz klatkę piersiową, czym spowodował liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego ?stwierdził prokurator Daniel Prokopowicz.
W dniu 21 lipca 2020 r. Daniela K. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym w warunkach recydywy, gdyż podejrzany odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym.
Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował w dniu 21 lipca 2020 r. do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Pozostałe dwie osoby zatrzymane do sprawy zostały przesłuchane w charakterze świadków, a następnie zwolnione.
W toczącym się śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy, niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Areszt dla podejrzanego
W dniu 22 lipca 2020 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec 21-letniego ostrowczanina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 20-latka. Grozi mu kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.
-Zebrany przez stróżów prawa materiał dowodowy został przekazany prokuratorowi. Ostatecznie prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim przedstawił w dniu 21 lipca 2020 r. zarzut zabójstwa 21-latkowi ?potwierdza aspirant Ewelina Wrzesień.
W dniu 22 lipca 2020 r. sąd przychylił się do wniosku prokuratora stosując wobec młodego ostrowczanina najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Sprawa w toku
Śledztwo w sprawie zabójstwa 20- latka zmierzało do finału.
-Sprawa jest w toku ? mówi prokurator rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski.
Prowadzący ją prokurator zwrócił się o ekspertyzę do biegłych z zakresu genetyki. Badanie jest niezbędne do zakończenia śledztwa.
Warto dodać, że tego typu badania są czasochłonne, stąd też nie ma jeszcze decyzji co do daty zakończenia śledztwa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *