Wieczysta Kraków pierwszym sparingpartnerem piłkarzy KSZO w 2021 roku

Na 16 stycznia trener Tadeusz Krawiec zaplanował w Ostrowcu sparingowe spotkanie trzecioligowej jedenastki KP KSZO 1929 z występującą w małopolskiej lidze okręgowej Wieczystą Kraków.
Mecz rozegrany zostanie o godz. 13 na boisku przy ulicy Kolejowej.
Wieczysta, to obecnie najbardziej medialny w całej Polsce klub z ligi okręgowej. Nic dziwnego, bo słynie z tego, że grają w jej barwach wyjątkowo znani piłkarze.
Wszystko wskazuje na to, że w spotkaniu sparingowym z KSZO zagrają nasz wychowanek Adrian Frańczak oraz były reprezentant Polski Sławomir Peszko, który występował m.in. w takich klubach jak Wisła Płock, Lech Poznań, FC Koeln, Wolverhampton FC, Lechia Gdańsk i Wisła Kraków. Łącznie rozegrał 268 meczów w Ekstraklasie, zdobywają 31 bramek. Występował też w reprezentacji Polski, w której w 44 meczach zdobył 2 gole.


Jak wiemy, szkoleniowcem Wieczystej jest z kolei były trener KSZO, Przemysław Cecherz.
Wieczysta po rundzie jesiennej jest liderem II grupy krakowskiej ligi okręgowej. W 14 meczach zdobyła komplet 42 pkt., strzelając aż 114 bramek i tracąc zaledwie 6.
Niewykluczone, że w tym meczu wystąpi wyrażający chęc powrotu do KSZO Bartłomiej Smuczyński, który był graczem Wieczystej, zanim przeniósł się do Broni Radom.
Nasza drużyna tymczasem wróci do treningów 11 stycznia. W przerwie zimowej nasz klub zasili 3-4 nowych zawodników i tyleż samo odejdzie na wypożyczenie do innych zespołów. KSZO chce pozyskać doświadczonego
stopera, a także młodzieżowców na pozycji skrzydłowych.
Oprócz spotkania z Wieczystą, 24 stycznia KSZO zagra w Radomiu z Radomiakiem, 27 stycznia w Starachowicach ze Starem, a 30 stycznia w Radomiu z Bronią. 3 lutego KSZO wyjedzie do Nowego Sącza na sparing z pierwszoligową Sandecją, a 4 lutego będzie konfrontował siły ze Stalą Kraśnik. 6 lutego KSZO podejmować będzie najpierw Powiślankę Lipsko, a później OKS Opatów. 10 lutego ostrowieccy piłkarze zagrają ze Stalą w Stalowej Woli, a 13 lutego w Lublinie z Motorem. Natomiast 20 lutego zmierzą się w Staszowie z Siarką Tarnobrzeg.
Oczywiście, plan gier sparingowych będzie musiał być korygowany, choćby ze względu na to, że Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej podał projekt terminarza rozgrywek w grupie IV III ligi. 22 kolejka miałaby się odbyć już w
dniach 27-28 lutego. To wariant optymistyczny, zakładający dobrą aurę i przydatność boisk do gry.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *