Odpowiedzą za kradzież samochodu

W dniu 8 stycznia 20201 r., ok. godz. 8.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim z terenu niestrzeżonego parkingu został skradziony opel. Wartość auta pokrzywdzony wycenił na kwotę 5.000 złotych.

 -Właściciel zostawił auto otwarte z kluczykami w stacyjce ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich po przejrzeniu pobliskiego monitoringu, rozpoznali dobrze im znaną parę, notowaną za różne przestępstwa, jako osoby podejrzane o dokonanie tego przestępstwa. W dniu 9 stycznia 2021 r. 27-letni ostrowczanin i jego 28-letnia znajoma zostali zatrzymani na kradzieży sklepowej w Warszawie.

W trakcie interwencji mundurowi ze stolicy, widząc w bazie danych, że para jest poszukiwana przez ostrowieckich policjantów, nawiązali z nimi kontakt, co doprowadziło do odnalezienia skradzionego pojazdu.

W dniu 10 stycznia 2021 r. sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży samochodu, do którego się przyznali.  Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *