Piotr Grabarczyk piłkarzem ręcznym KSZO

Niespełna 39-letni Piotr Grabarczyk, były reprezentant Polski i brązowy medalista mistrzostw świata w 2015 roku w Katarze, został piłkarzem ręcznym KSZO.
Piotr Grabarczyk jest wychowankiem Warmii Olsztyn. To z niej trafił do SMS Gdańsk. W latach 2001?2015 bronił barw Vive Kielce. W ekipie naszego potentata wywalczył siedem tytułów mistrza Polski w 2003, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014 i 2015 roku. Dziesięciokrotnie – w 2004, 2006, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 roku – sięgał z Vive po Puchar Polski. Z kieleckim klubem uczestniczył również w siedmiu sezonach Ligi Mistrzów. W 2013 i 2015 roku zajął w nich trzecie miejsce. W tych rozgrywkach zdobył dziewięć bramek. W ekipie kieleckiej nosił ksywkę ?Grabar?. Był jednym z najdłużej grających szczypiornistów w Vive. W Kielcach grał przez 14 sezonów i na pewno był jednym z najlepszych obrońców w historii kieleckiego klubu. Po udanych mistrzostwach świata w Katarze Piotr Grabarczyk w 2015 roku podpisał dwuletni kontrakt z HSV Hamburg. Niestety, grał w tym klubie krótko, gdyż został zlikwidowany. W styczniu 2016 roku podpisał kontrakt z TuS N-Lübbecke.
Jednym z największych sukcesów nowego gracza KSZO jest zdobycie w 2002 roku wraz z reprezentacją U-20 tytułu młodzieżowego mistrza Europy. Natomiast swój pierwszy mecz w kadrze seniorskiej rozegrał 5 czerwca 2003 roku. W tym spotkaniu Polska pokonała Białoruś 27:25. Piotr Grabarczyk wystąpił w czterech turniejach finałowych mistrzostw Europy. Było to w 2004, 2006, 2014 i 2016 roku. Zagrał także na mistrzostwach świata w Szwecji w 2011 roku i mistrzostwach świata w Hiszpanii w 2013 roku. W 2015 zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata w Katarze. Co ciekawe, w turnieju zagrał we wszystkich dziewięciu meczach. Za ten sukces otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.
W sumie Piotr Grabarczyk rozegrał w reprezentacji Polski 111 meczów, w których zdobył 47 bramek.
W 2018 roku nowy nabytek KSZO przeniósł się do czwartoligowego LiT Tribe Germania, z którym awansował do trzeciej ligi. W 2019 roku zakończył grę w piłkę ręczną. Ostatnio, po powrocie do kraju otworzył w Bilczy szkółkę piłki ręcznej dla dzieci Minis Handball.
My już nie możemy się doczekać pierwszego meczu naszych piłkarzy ręcznych, w którym w obronie KSZO staną u swego boku Grzegorz Tkaczyk (196 cm wzrostu), Piotr Grabarczyk (200 cm) i Wiktor Jędrzejewski (197 cm). Wszyscy mamy nadzieję, że tak doświadczeni zawodnicy poprowadzą naszą drużynę do awansu do I ligi centralnej.


Pierwszoligowi szczypiorniści KSZO powrócili do treningów. Dodajmy, w dobrych humorach i z nowym zawodnikiem, Piotrem Grabarczykiem, na pokładzie.
-Uraz, którego nabawił się Adrian Wojkowski, spowodował konieczność wzmocnienia składu ? mówi wiceprezes KSZO ds. piłki ręcznej. Karol Szewczyk. ?Cieszę się, że udało nam się porozumieć z Piotrem Grabarczykiem i w rundzie rewanżowej będziemy korzystać z jego ogromnego doświadczenia. Liczymy na to, że bardzo pomoże nam w realizacji sportowego celu.
Z zespołem trenuje także Jakub Ćwięka, który rok temu w meczu z akademikami z Kielc odniósł kontuzję, musiał przejść zabieg i rehabilitację. Przypomnijmy, że 24-letni lew y rozgrywający mierzy 194 cm wzrostu. Jest wychowankiem Stali Mielec, który pomógł SPR Tarnów w awansie do Superligi. Występy Pawła uzależnione są jednak od tempa jego powrotu do dobrej dyspozycji na parkiecie.
Nasza drużyna, która w rundzie rewanżowej będzie walczyła o zajęcie co najmniej trzeciego, premiowanego awansem do I ligi centralnej miejsca, już w tym tygodniu rozegra pierwsze mecze kontrolne.
I tak, 14 stycznia o godz. 19.30 KSZO rozegra sparing z Orlętami Zwoleń, w których występuje wypożyczony nasz wychowanek, Sebastian Pawlik. Orlęta zajmują aktualnie drugie miejsce w grupie F II ligi warszawsko-mazowieckiej. Następnego dnia, 15 stycznia o godz. 19, nasi piłkarze ręczni zagrają z Uniwersytetem Radom, który plasuje się na 8 miejscu grupy C I ligi. Oba te spotkania rozegrane zostaną w Ostrowcu.
16 stycznia KSZO wyjedzie na mecz kontrolny z KSSPR Końskie. Na 22 lub 23 stycznia zaplanowano w ostrowieckiej hali sparing z AZS UW Warszawa. To aktualnie trzeci zespół grupy C I ligi.
Z kolei 27 stycznia o godz. 19 KSZO zagra ze zajmującą obecnie 12 miejsce w Superlidze Stalą w Mielcu. Natomiast 29 stycznia u siebie podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego sprawdzą formę w spotkaniu z liderem grupy C I ligi, KPR Legionowo.
W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej grupy D I ligi piłkarze ręczni KSZO podejmować będą Wisłę Sandomierz. Mecz rozegrany zostanie 6 lutego o godz. 18.

fot. Związek Piłki Ręcznej w Polsce

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *