Zatrzymani za narkotyki

W dniu 19 stycznia 2021 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 32-latka.

-Mundurowi podejrzewali, że mieszkaniec miasta mógł posiadać narkotyki i nie pomylili się ?mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 0,5 kg amfetaminy. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 21 stycznia 2021 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Zgodnie z ustawą za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Z kolei w dniu 14 stycznia 2020 r., policjanci z wydziału kryminalnego ostrowieckiej komendy, zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Bodzechów. Przy mężczyźnie mundurowi zabezpieczyli ponad 13 gramów substancji, wstępnie zidentyfikowanej jako amfetamina. Narkotyki trafiły do laboratorium, a ich właściciel został zatrzymany. 28-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia funkcjonariusze Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy, znaleźli u 27-latka ponad 3 gramy suszu. Kolejne działania policjantów doprowadziły do zabezpieczenia w miejscu zamieszkania tego mężczyzny 170 gramów tej samej substancji. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *